מה עושים אם סוף העולם לא בא?

מאמיניו של אמריקאי בן 89 ברחבי העולם חיכו שלשום לשווא לאפוקליפסה

גרנס בורק, אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרנס בורק, אי-פי

אוקלנד, קליפורניה. סוף העולם הגיע, ואז חלף לו בשקט, והותיר את אלה שהאמינו כי במוצאי שבת תתחיל האפוקליפסה מבולבלים, מחוזקים באמונתם או פשוט מהורהרים. במדינות שונות ברחבי העולם, ובעיקר בארה"ב, פרוטסטנטים אוונגליסטים אדוקים האמינו לדברי מהנדס לשעבר בן 89 כי העולם יבוא לקצו ביום שבת בשש בערב, בהתאם לזמן המקומי בכל אזור ואזור. כאשר השעה באה וחלפה, והיום עבר, הם נדרשו להתמודד עם התבדות הנבואה.

מאמינים הזהירו במשך חודשים מפני האסון הממשמש ובא לעולם. אחדים מהם מסרו את נכסיהם שבעולם הזה, אחרים נסעו הרחק להיות עם יקיריהם. והיו כאלה שרוקנו את חשבונות החיסכון שלהם. יום הדין היה אמור לחול ב-21 במאי על פי הרולד קמפינג, מהנדס אזרחי בדימוס בן 89 שבנה אימפריית תקשורת נוצרית בשווי מיליוני דולרים שמפרסמת את נבואותיו האפוקליפטיות, ב-61 שפות. חסידיו תלו שלטים על סוף העולם הקרב, לפי קמפינג, בדיוק 7,000 שנה אחרי המבול התנ"כי, גם בישראל.

קמפינג ניבא ש-200 מיליון בני אדם יעלו לשמים ויינצלו, ואלה שיישארו מאחור ימותו בפורענויות שיפקדו את כדור הארץ עד שיושמד כליל בכדור אש ב-21 באוקטובר.

"היו לי כמה ספקות, אבל השתדלתי להתעלם מהם כי אני מאמין באלוהים", אמר קית באואר, שנסע עם משפחתו 5,000 ק"מ ממרילנד לקליפורניה כדי לקדם בה את פני יום הדין ליד המתחם המגודר של Family Radio International של קמפינג באוקלנד. "קיוויתי שסוף העולם אכן יגיע, כי אני חושב שגן העדן יהיה הרבה יותר טוב מהעולם הזה", אמר באואר, נהג טרקטור שהחל את מסעו לפני כשבועיים במחשבה שאם יעבוד בשבוע שעבר, "לא אקבל על זה שכר ממילא".

רבים מחסידיו של קמפינג, שפרסם את נבואת סוף העולם שלו בשנים האחרונות בעשרות תחנות רדיו ובאינטרנט, אמרו שסוף העולם רק נדחה, וכי העיכוב הוא ניסיון נוסף שבו מעמיד אותם אלוהים כדי שיתמידו באמונתם. בטיימס סקוור בניו יורק אמר רוברט פיצפטריק מסטייטן איילנד שהופתע כי שש בערב חלף וכלום לא קרה. הוא הוציא את חסכונותיו על פרסומות ברדיו ובלוחות מודעות של האפוקליפסה הקרבה. "אני לא יכול להסביר איך אני מרגיש כרגע", אמר, מוקף בתיירים. "ברור שלא הבנתי את זה נכון, כי אנחנו עדיין כאן".

קמפינג, המתגורר במרחק קילומטרים אחדים ממתחם תחנת הרדיו שלו, לא היה בביתו אתמול בבוקר ואי אפשר היה לקבל ממנו תגובה. שילה דואן, 65, שכנתו זה 40 שנה, מספרת שהיא נוצרייה אדוקה ואף על פי שהיא מכבדת את שכנה, אין היא שותפה לדעותיו. "אני לא רואה במר קמפינג חבר קרוב ולא הייתי מזמינה אותו לארוחת ערב או משהו כזה, אבל אם הוא יצטרך משהו, הוא יכול לסמוך עלינו", הוסיפה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ