לאחר שעות ארוכות תחת מצור: השגרירים חולצו בסיוע מסוקים

חמישה שגרירים, בהם שגרירי ארה"ב ובריטניה, היו נתונים תחת מצור בשגרירות איחוד האמירויות בתימן וחולצו בסיוע מסוקים

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

חמישה שגרירים, ביניהם שגרירי ארה"ב ובריטניה, חולצו משגרירות איחוד האמירויות בצנעא, בירת תימן, בסיוע מסוקים של הצבא המקומי. החל משעות הצהריים היום (ראשון), השגרירים היו נתונים תחת מצור של מאות מפגינים החמושים בסכינים ובחרבות שחסמו את הכניסות והיציאות במבנה השגרירות. המסוקים פינו את השגרירים לארמון הנשיאות שם פגשו בנשיא תימן, עבדאללה סאלח.

מסוק מחלץ את השגרירים מבניין השגרירות, מתוך שידורי הטלוויזיה התימנית. תצלום: אי-פי

המפגינים כיתרו את בניין שגרירות איחוד האמירויות בשעה בה נועדו במקום שגרירי המדינות המעורבים בהסכם חילופי השלטון. השגרירים המתינו להגעתו של נשיא תימן על מנת שיחתום על הסכם פרישתו. על פי ההסכם, עליו כבר חתמו נציגי האופוזיציה במדינה, סאלח יפרוש מכס הנשיאות בתוך 30 יום בתמורה לביטול כל ההאשמות נגדו, נגד בני משפחתו ונגד בכירים נוספים בשלטון.

לטענת אנשי האופוזיציה, הנשיא סאלח מבקש להשהות כמה שיותר את החתימה והוא זה ששלח את המפגינים לרחובות ולשגרירות איחוד האמירויות. בשבועות האחרונים היה קרוב סאלח לחתימה על ההסכם אך שוב ושוב הציב הסתייגויות אשר דחו את החתימה.

כעת מתעקש הנשיא כי החתימה על ההסכם תיערך בפומבי ולא בדלתיים סגורות. "אם הם לא יעשו כן, בשל טיפשותם הם גוררים אותנו למלחמת אזרחים והם ייאלצו לשאת באחריות לשפיכות הדמים בעבר והדם שיישפך בעתיד", הצהיר הנשיא הערב בערוץ הטלוויזיה התימני הממלכתי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ