הנשים שלצדו: בתו ואשתו של שטראוס-קאהן לכודות בעין הסערה

העיתונאית הידועה אן סנקלייר מתייצבת לימין בעלה; בתה החורגת קאמיל עשויה לשמש עדת הגנה במשפט נגד אביה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פאריס. נשים רבות הוזכרו בפרשת דומיניק שטראוס-קאהן, יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר המואשם בניסיון אונס. עם אלה נמנות החדרנית שהתלוננה נגדו והעיתונאית טריסטן בנון שטוענת כי יו"ר קרן המטבע ניסה לתקוף אותה מינית לפני כמעט עשור. ואולם מלבד המתלוננות, שתי נשים נוספות שנמצאות בעין הסערה בפרשה הן קרובות משפחתו של הנאשם: אשתו אן סנקלייר ובתו קאמיל שטראוס-קאהן.

עד פרוץ הפרשה, היתה אן סנקלייר מפורסמת בהרבה מבעלה, וגם עשירה ממנו. כאשר נישאה לדומיניק שטראוס-קאהן ב-1991, היא היתה עיתונאית מפורסמת בטלוויזיה, מראיינת בתוכנית הראיונות הנצפית ביותר בצרפת - 7/7. היא ערכה יותר מ-500 ראיונות, בין השאר ראיינה מנהיגים כמו פרנסואה מיטראן וביל קלינטון וכוכבים כאיב מונטאן ומדונה. לתוכניתה הפופולרית היו כ-12 מיליון צופים בכל יום ראשון.

סנקלייר, ילידת ניו יורק, היא בגילו של בעלה, 62, ושמה המקורי הוא אן אליז שוורץ, בת למשפחה יהודית שברחה בגלל רדיפות הנאצים. סנקלייר היה כינויו של אביה בשורות המחתרת הצרפתית. שמו המקורי היה ז'וזף רובר שוורץ, וב-1949 החליף את שמו כחוק. את ממונה ירשה מסבה, סוחר האמנות פול רוזנברג, שהיה בין המגלים של פיקאסו בתחילת דרכו.

הם נישאו ב-1991 מתוך אהבה. שטראוס-קאהן כבר היה נשוי קודם לכן פעמיים והיו לו ארבע בנות. לה היו שני בנים מנישואיה הקודמים לעיתונאי הצרפתי-הונגרי איוואן לוואי. כשהתפוצצה הפרשה היתה סנקלייר בפאריס וציפתה להולדת נכדה הראשון, שעה שקיבלה שיחת טלפון מבעלה בשעות הלילה, לאחר שהמשטרה הורידה אותו מהמטוס. ביום ראשון הודיעה שהיא תומכת בו ללא תנאי, ואינה מאמינה באמיתות ההאשמות נגדו. אין ספק כי סנקלייר ידעה על רדיפת הנשים של בעלה. משנשאלה ב-2006 בל'אקספרס אם היא סובלת מהשם שיצא לבעלה כרודף נשים, השיבה: "לא, אני אפילו גאה בזה. חשוב שפוליטיקאי יידע לפתות. כל עוד הוא נמשך אלי ואני אליו, זה מספיק".

אשה נוספת שקודמה בעל כורחה לאור הזרקורים היא בתו הצעירה של שטראוס- קאהן, קאמיל. קאמיל, 26, דוקטורנטית למדע המדינה באוניברסיטת קולומביה בניו יורק, היא בתו של שטראוס-קאהן מנישואיו השניים לבריז'יט גימט, יועצת שפגש בפאריס ונשא ב-1986. באותה תקופה, לשטראוס-קאהן כבר היו שלוש בנות מאשתו הראשונה הלן דומא. עד פרוץ הפרשה, ניהלה קאמיל שגרת חיים של סטודנטית מן המניין. ואולם, כדי להגן על פרטיותה סגרה את החשבון שלה בטוויטר, והורידה מאתר הסטודנטים של האוניברסיטה את דף הפרופיל שלה.

הבת הצעירה אף עשויה להיות עדת מפתח בעניינו של אביה. הסיבה לכך היא שקאמיל היתה ככל הנראה האדם הראשון שאביה פגש לאחר צאתו מהמלון בניו יורק. לפי עמדת ההגנה, קאמיל נפגשה עם אביה בשעות הצהריים ביום שבו תקף לכאורה את החדרנית. ייתכן שפגישה זו היתה הסיבה שיצא בחיפזון מהמלון, בניגוד לתיאוריה הקודמת שלפיה נמלט מזירת הפשע כדי להגיע לנמל התעופה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ