קמפיין חדש ברשת: פעילים מצרים קוראים להפסקת השלטון הצבאי

אזרחים במדינה פתחו במערכה מקוונת נגד המשטר הצבאי מפני שלטענתם הוא פועל בניגוד לרוח המהפכה שהפילה את מובראק

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

פעילים במצרים פתחו היום (שני) במערכה מקוונת המאשימה את הצבא השולט במדינה בכך שהוא לא עומד בדרישות המהפכה. הפעילים קוראים לאסיפה בת מיליון איש שתתקיים ביום שישי הקרוב ותצא בקריאה להפסיק את השלטון הצבאי ולהעמיד לדין את בכירי השלטון הקודם.

חוזרים להפגין. מפגינים במהלך "מהפכת ה-25 בינואר". תצלום: אי-פי

"זה שמוטטנו את מובארק הפושע זאת כבר עובדה, אבל עדיין לא הפלנו את שלטונו", כתב אחד הפעילים בדיון ברשת בהשתתפות למעלה ממאה בלוגרים. הפעילים טענו כי "הם (המועצה העליונה) עדיין שולטים בכוח ועושים כל שביכולתם כדי לבטל את הישגי המהפכה. הם עושים זאת משום שרבים מהם היו חלק משלטונו של מובראק והם נמצאים עימו ועם משפחתו בקשרים הדוקים". הבלוגרים הביעו את מחאתם גם כנגד ההגבלות על חופש הביטוי ונגד קיום משפטים הצבאיים לאזרחים.

הפעילים ציינו את מעצרו בחודש שעבר של הבלוגר מייקל נאביל שנשפט לשלוש שנות מאסר בגין "העלבת מוסדות הצבא" ו-"הפצת מידע כוזב" לאחר שבדברים שכתב בעמוד הפייסבוק שלו האשים את הצבא בעינוי אזרחים. "אנו מאמינים כי מחובתכם לכבד את המהפכנים ולא להשליכם לבתי הסוהר, לענות אותם ולהאשימם בריגול", הם אמרו.

הצבא המצרי זכה לקרדיט בקרב האזרחים בכך שתמך ב"מהפכת ה-25 בינואר", אך לאחר המהפכה שבות ועולות טענות לאלימות כלפי מפגינים ופגיעה בחופש הביטוי. הצבא דוחה את ההאשמות.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ