הד-נ-א של שטראוס-קאהן נמצא על חולצת החדרנית

דנה הרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה הרמן

כלי התקשורת בארה"ב, בהם הניו יורק טיימס והוול סטריט ג'ורנל, דיווחו כי בבדיקת מעבדה גילו החוקרים התאמה בין הד-נ-א של יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר, דומיניק שטראוס-קאהן, לזרע שנמצא על חולצת החדרנית שהתלוננה כי ניסה לאנוס אותה. החוקרים ועורך דינו של שטראוס-קאהן, בן ברפמן, סירבו להגיב לדברים. אם ממצאים אלה נכונים, הם מעידים על קשר מיני בין שטראוס-קאהן לחדרנית. ואולם, הם עשויים לעלות בקנה אחד גם עם טענה אפשרית של ההגנה, לפיה השניים קיימו יחסי מין בהסכמה.

בנוסף, העיתון ניו יורק פוסט דיווח כי כמה מחבריו של שטראוס-קאהן, החשוד בניסיון אונס ותקיפה מינית של החדרנית בבית מלון יוקרתי בניו יורק, יצרו קשר עם קרובי משפחת האשה והציעו לשלם להם סכומי עתק כדי שיביאו לביטול התלונה. לפי הדיווח, התשלום הוצע כסיוע לקרובי המשפחה החיים בעוני רב בגינאה שבמערב אפריקה. החדרנית עצמה נמצאת תחת אבטחה קפדנית וחברי שטראוס-קאהן לא הצליחו ליצור עמה קשר ישיר. ואולם, למרות מאמצי התובעים למנוע מתומכי שטראוס-קאהן כל אפשרות ליצור קשר עם החדרנית או מקורביה, חבריו, ששמותיהם לא נמסרו, יצרו בחשאי קשר עם קרוביה.

"הם כבר דיברו עם בני משפחתה", אמרה לניו יורק פוסט אשת עסקים המקורבת לשטראוס-קאהן ומשפחתו שלא זוהתה בשמה. לדבריה, הצעת מקורבי שטראוס-קאהן תוביל לביטול המשפט. "הוא ייחלץ מהפרשה ויטוס חזרה לצרפת. הוא לא ישהה בכלא. האשה תקבל הרבה כסף", אמרה אשת העסקים, שהוסיפה כי המעורבים נקבו בסכום בן שבע ספרות. בגינאה ההכנסה החודשית הממוצעת היא 45 דולר.

לפי הדיווח, קרובי החדרנית חיים בכפר מבודד ולא ידעו כלל על התקיפה או על שגרת חייה של קרובתם, עד שעיתונאים שנשלחו לסקר את הפרשה החשובה הגיעו לכפר שבו מתגוררים קרובי המשפחה ועדכנו אותם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ