מותה של יורשת הנחושת המסתורית

הוגט קלארק יכלה לחיות באחד מבתיה, ששוויים עומד על עשרות מיליונים. אך היא מתה בגיל 104, אחרי 23 שנה בחדר צנוע בבית חולים

ליטל לוין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליטל לוין

שלושה בתים נהדרים עמדו לרשותה של הוגט קלארק: האחוזה בלוסגווארדו בסנטה ברברה שבקליפורניה, ששווייה 100 מיליון דולר; אחוזה נוספת בקונטיקט, בשווי 24 מיליון דולר; וגם דירה של 24 חדרים בשדרה החמישית, הצופה אל סנטרל פארק.

אבל הוגט, בתו של התעשיין והסנאטור האמריקאי וויליאם קלארק שכרה את הונו העצום במכרות הנחושת של מונטנה, לא התגוררה באף אחד מהבתים האלו מאז 1988. ב-23 השנים שחלפו מאז נלקחה הוגט, אז כמעט בת 82, באמבולנס מדירתה שבשדרה החמישית, היא חיה בחדר צנוע בבית חולים במנהטן. בחדר כזה גם הלכה לעולמה אתמול בבוקר, והיא בת 104. מדוע בילתה את עשוריה האחרונים בבית חולים, ולא באחד מבתיה שתוחזקו כל העת? תעלומה זו ייתכן שתתברר בעתיד הקרוב בבית המשפט.

הוגט קלארק, למרות הונה העצום ובניגוד לנשים אחרות במעגל החברתי שלה, כמו יורשת הון הפרוות ברוק אסטור, תמיד נטתה להתבודדות. היא נולדה בפאריס בשנת 1906, הבת השנייה מאשתו השנייה של אביה, אנה יוג'ינה לה-שאפל שהיתה צעירה ממנו ב-40 שנים. עם מות האב ב-1925, היא ירשה יחד עם שני אחיה-למחצה שנותרו בחיים את הונו. כשאלה נפטרו בשנות השלושים, היתה הוגט ליורשת יחידה.

לא היו לה ילדים. היא נישאה ב-1928, אך התגרשה כעבור שנתיים. היא היתה קרובה במיוחד לאמה, והשתיים אמנם באו בחוגי החברה אבל נשארו תמיד בשוליה. הוגט אהבה מאוד בובות; חברתה הטובה סוזאן פייר העידה פעם שהבובות היו קרובות אליה יותר מכל בן אדם. תמונת הדיוקן האחרונה שלה צולמה ב-1930. כשמתה אמה ב-1963, הוגט נסוגה עוד אל בדידותה. בשנים האחרונות היא כמעט ולא באה במגע עם בני אדם, וגם כאשר פגשה בהם עשתה זאת מבעד לדלת מוגפת. האדם היחיד כמעט שבאה איתו במגע היה עורך דינה, וואלאס בוק ורואה החשבון שלה, אירווין קמסלר. קרובי משפחתה שניסו להיפגש עמה נתקלו בסירוב, שלרוב העביר להם עורך הדין בוק.

עשרות שנים חלפו מאז הופיע שמה בעיתונים, עד שבשנה שעברה הועלתה באוב על ידי עיתונאי חוקר בשם ביל דדמן מרשת אנ.בי.סי, שחשף את דבר שהותה המפליאה והארוכה בחדר בית חולים, מבלי שמצבה הרפואי יצדיק זאת. אז גם החלו עולות חשדות ביחס לעורך הדין בוק ולרואה החשבון קמסלר, שב-2008 הורשע בחשיפת קטינות לחומרים פורנוגרפיים בחדרי צ'אט באינטרנט. מדוע מכרו השניים את כינורה היקר, שנבנה ב-1709, ומדוע נפטרו מציור של רנואר שהיה ברשותה? ומדוע תרמה הוגט מיליון וחצי דולר לשם בניית מקלט בהתנחלות בגדה המערבית אשר בה מתגוררת בתו של עו"ד בוק? ולאן נעלם חלק מהונה, ששוויו כעת חצי מיליארד דולר? התובע המחוזי חוקר את הפרשה, עדיין ללא מסקנות ברורות.

הוגט קלארק תיקבר בחלקת הקבר של משפחת קלארק אשר בברונקס, ניו יורק.


דיוקן של הוגט קלארק מ-1930. התגרשה שנתיים לאחר שנישאה

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ