ענן האפר הגעשי החל להתפוגג

בסקוטלנד, שנפגעה באופן הקשה ביותר, הורשו מאות נוסעים שהמתינו לילה בשדה התעופה לעלות על המטוסים ולצאת לדרכם. גם שדות התעופה של גרמניה נפתחו מחדש והטיסות בברמן, המבורג וברלין חודשו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יום לאחר שבוטלו כ-500 טיסות ברחבי אירופה וגברו החששות מחזרתו של הכאוס האווירי של השנה שעברה, קבעו אתמול מומחים כי הר הגעש גרימסווטן שבאיסלנד הפסיק לפלוט אפר. הרפן גודמונדסון, מהשירות המטאורולוגי של איסלנד, פרסם הודעה לפיה "עדיין לא הכרזנו רשמית על סוף האירוע, אך יש לנו ראיות לכך שהפליטה נפסקה". לדבריו, מי שיוכל להכריז על כך באופן רשמי הם גיאופיזיקאים.

בסקוטלנד, שנפגעה באופן הקשה ביותר, הורשו מאות נוסעים שהמתינו במשך הלילה על ספסלי שדה התעופה לעלות על מטוסים ולצאת לדרכם. גם בגרמניה נפתחו שדות התעופה מחדש והטיסות בברמן, המבורג וברלין חודשו. היו כאלה שסברו כי התחזיות אופטימיות מדי. שר התחבורה של בריטניה, פיליפ המונד, הזהיר כי ענן האפר שכבר חדר לאטמוספירה ממשיך במסלולו לכיוון בריטניה ויגיע אליה בשישי. המונד הדגיש כי הכיוון יכול להשתנות עם הרוח.

לראשונה השפיע אתמול ענן האפר על נוסעים מנתב"ג. הנוסעים בטיסותיה של חברת לופטהנזה דרך פרנקפורט לברלין, לא יכלו להגיע אתמול במהלך היום ליעדם עקב סגירתו של שדה התעופה בברלין. כמו כן נפגעו טיסות ההמשך מישראל דרך פרנקפורט להמבורג וברמן, שנסגרו לתעבורה האווירית.

טל מושכל, דובר קבוצת לופטהנזה בישראל (המאגדת את חברות התעופה לופטהנזה, אוסטריין איירליינס, סוויס ובריסל איירלינס), אמר ל"הארץ", כי נוסעים מנתב"ג דרך פרנקפורט ליעדי שדות התעופה שנסגרו, בגלל ענן האפר הגעשי, יכולים היו להגיע בדרך היבשה או להמתין לפתיחתם מחדש של השדות. כמו כן, ניתנה להם האפשרות לשנות את תאריך יציאתם למועד אחר.

לדברי מושכל, מדובר "בהשפעה מינורית", בלבד. חברת אל על וחברות התעופה האמריקאיות שפועלות בישראל הושפעו גם כן מהענן, שכן הן היו צריכות אתמול לשנות נתיבים ולהאריך את משך טיסתן, על מנת לעקוף את המפגע האווירי.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ