דיווח בצרפת: סרקוזי הדליף הוכחות למפגש של שטראוס-קאהן עם זונה

לה מונד דיווח כי נשיא צרפת העביר את המידע לתקשורת כדי להכתים את שם יריבו, אך הוא לא פורסם

הארץ
דנה הרמן
כתבת "" באירופה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
דנה הרמן
כתבת "" באירופה

בסופו של דבר, נשיא צרפת ניקולא סרקוזי לא נאלץ לעשות שום דבר מלוכלך כדי להביא לנפילת מי שנחשב ליריבו הפוליטי הבולט, דומיניק שטראוס-קאהן. זאת, למרות שלפי דיווח שהתפרסם אתמול בעיתון לה מונד, לא היתה לו שום בעיה לעשות זאת. לה מונד דיווח, כי ב-2006, כשסרקוזי היה שר הפנים, משטרת פאריס מצאה את שטראוס-קאהן "במצב מביך במכונית במקום פופולרי להשגת מין בתשלום". המקום הוא כנראה יער בולון, אתר ידוע לשמצה.

סרקוזי שמר על המידע, ולאחר שנבחר לנשיא ב-2007, קידם את שטראוס-קאהן לתפקיד ראש קרן המטבע הבינלאומית. אולם בשבועות האחרונים, לנוכח דעיכת הפופולריות שלו והצפי ששטראוס-קאהן יהיה מועמד המפלגה הסוציאליסטית לנשיאות, קובע לה מונד כי סרקוזי הדליף לתקשורת את המידע שהיה בידי המשטרה, כדי להכתים את יריבו לעתיד.

התקשורת הצרפתית לא פרסמה את המידע, שראתה בו פלישה לחייו הפרטיים של שטראוס-קאהן. גם משטרת פאריס ומשרד הפנים לא הסכימו לאשר או להכחיש את הסיפור. הסיפור, אם הוא נכון, לא ממש מפתיע אף אחד: עוזריו של סרקוזי התרברבו שיש להם מידע רגיש על שטראוס-קאהן, כולל תיעוד משטרתי של ביקוריו התכופים במועדון חילופי הזוגות "לה שנדל" בפאריס.

בסגל של סרקוזי בוודאי מקווים שיעלה בידם מידע שלילי על דמויות נוספות מהמפלגה הסוציאליסטית. סקר חדש שהתפרסם מראה שהסוציאליסטים צפויים לנצח את סרקוזי בבחירות הבאות לנשיאות, גם אם יתמודדו מטעמם מנהיגי האופוזיציה פרנסואה הולנד או מרטין אוברי.

במקביל, עורכי דינו של שטראוס-קאהן, המתעניינים פחות בתוצאות הבחירות הבאות ויותר במניעת כליאתו של מרשם, עברו להתמקד באחים ובאמה של המתלוננת. לפי דיווחים, הם מקווים למצוא משהו בעברה שיערער את טענתה שהיתה קורבן לניסיון אונס מצד ראש קרן המטבע לשעבר. התקשורת בצרפת ובגיניאה דיווחה כי סבורים ש"גיידפוסט סולושנס", חברת החקירות הפרטית מניו יורק שפרקליטי שטראוס-קאהן שכרו את שירותיה, שלחה חוקרים לכפר הקטן טצ'קול בגיניאה, שם נולדה וגדלה החדרנית עד שהיגרה לניו יורק לפני יותר מעשור.

החוקרים ניסו לגלות אם המתלוננת הגישה בעבר תלונות כוזבות נגד גבר כלשהו, או דרשה בעבר כסף בהקשר של יחסים מיניים, כך לפי דיווח בלה מונד. החדרנית הצעירה מבין שישה ילדים, נישאה בגיל 15 וילדה בת. בהיותה בת 17 מת בעלה. העיתונות בגיניאה ציטטה דברים שאמר אחיה למחצה, בובקר, שלפיהם היא נהגה "לעבוד קשה", והיתה "מוסלמית אדוקה".

בפרשה נפרדת, שתי נשים צרפתיות מאשימות שר ממפלגתו של סרקוזי שהטריד אותן מינית, ואומרות כי החליטו להפר את שתיקתן בעקבות פרשת שטראוס-קאהן. התלונה של שתי עובדות לשעבר ברשות המקומית של פרבר דראוייל בפאריס, הוגשה נגד ז'ורז' טרון, שר זוטר בממשלה ממפלגתו של סרקוזי, שהוא גם ראש עיריית דראוייל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ