האקרים פרצו לרשת של "לוקהיד מרטין"

החברה, הנחשבת ליצרנית מטוסי הקרב הגדולה בעולם, הודיעה כי הצליחה להדוף לפני שבוע מתקפה "משמעותית ועקשנית"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

יצרנית המטוסים האמריקאית וספקית הטכנולוגיה המרכזית של הממשל האמריקאי, "לוקהיד מרטין", דיווחה הלילה (ראשון) כי הדפה מתקפת האקרים "משמעותית ועקשנית" על מערכות המידע שלה לפני כשבוע, וכי היא פועלת כדי לחזור לפעילות מלאה.

על פי דיווח החברה, מאגרי המידע על לקוחותיה, תוכניות שונות ועובדי החברה לא היו בסכנה הודות לפעולת הגנה "כמעט מיידית", שננקטה לאחר שהמתקפה זוהתה ב-21 במאי - כך דיווחה דוברת החברה, ג'ניפר ויטלו, בהודעה רשמית שפרסמה.

"לוקהיד מרטין" היא יצרנית המטוסים הגדולה בעולם וספקית הציוד הצבאי הראשית של הפנטגון. לדברי ויטלו, החברה עובדת מסביב לשעון כדי לאחזר את גישת עובדי החברה לרשת, במקביל לנקיטת צעדי אבטחה מתקדמים.

בהצהרה שפרסם הלילה משרד ההגנה האמריקאי, נמסר כי גורמי הממשל פועלים לצד אנשי "לוקהיד מרטין" כדי לנסות ולהעריך את מידת הנזק שנגרם כתוצאה מהמתקפה. בהצהרה נמסר כי הנזק שנגרם כתוצאה מהפריצה הוא "מינימלי ואנו לא צופים פגיעה עתידית כתוצאה מהפריצה", אמרה דוברת חיל האוויר בהודעה שפרסמה. היא סרבה לפרט את הנזק שנגרם כתוצאה מהפריצה.

מהמחלקה לביטחון לאומי נמסר כי הם הציעו את עזרתם למחלקת ההגנה בכדי למזער את הנזק שאולי נגרם כתוצאה מהפריצה.

"לוקהיד מרטין" היא יצרנית מטוסי הקרב F-16, F-22 ו- F-35 ושל ספינות קרב ומערכות נשק מתקדמות.

מומחי אבטחה מעריכים כי ייתכן והשיבושים נובעים ממתקפת האקרים על חברת RSA שבבעלות EMC, המספקת למיליונים ברחבי העולם כפתורי גישה מאובטחים. RSA הודתה במארס כי סבלה מפריצת אבטחה שייתכן שפגעה בחלק ממוצרי האבטחה שלה. בכירים בתעשייה האמריקאית אמרו ביום שישי כי נראה שהבעיות ב"לוקהיד מרטין" נובעות מאותה פרצה באבטחה. RSA מספקת את כפתורי האבטחה לחברות גדולות רבות בארה"ב, כמו גם לרשויות ממשלתיות, על מנת לספק לעובדים גישה מאובטחת לרשת החברה גם כאשר הם אינם נמצאים במקום העבודה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ