תושבי האי מלטה אמרו כן לגירושים

במשאל עם היסטורי אמרו תושבי האי הקטנטן, שנותר היחיד באירופה שעדיין אוסר בחוק גירושים, כי הם רוצים להחליט על גורלם. עכשיו נותר רק לאשר גם הפלות

סוכנות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנות הידיעות

תושבי האי הקתולי הזעיר מלטה אמרו כן לגירושים. מלטה היתה המדינה האחרונה באירופה בה גירושים נאסרו על פי חוק, אולם היום (ראשון) התקבלו תוצאותיו של משאל העם ההיסטורי אשר מאשרות כי בני הזוג במלטה רוצים לקבל שליטה על עתידם ושהמדינה תאפשרה להם להתגרש אם יחפצו בכך.

לפי הנתונים הרשמיים שפורסמו היום, 52.67 אחוזים מהמששתפים במשאל (70 אחוזים מהאוכלוסייה) הצביעו בעד הגירושים. ראש הממשלה לורנס גונזי, שניהל קמפיין פוליטי נגד הגירושים, אמר כי הפרלמנט יכבד את תוצאות משאל העם ורצון האזרחים ויפעל לשינוי החקיקה בנושא.

"למרות שאלו לא התוצאות שפיללתי להן", אמר גונזי בנאום טלוויזיוני, "כעת זוהי חובתנו למלא את רצון הרוב".

כרזה האומרת כן לישו, לא לגירושים. תצלום: רויטרס

הפרשן סאביור בלזן, שעיתונו מלטה היום הביע תמיכתו באישור הגירושים, אמר לסוכנות הידיעות אי-פי כי מדובר בחברה שמרנית, אך עדיין חברה אירופאית ואישור משאל העם נותן תקווה חדשה לאנשים. לדבריו, האישור הופך את מלטה "ליותר אירופאית".

95 אחוזים מ-400 אלף אזרחי מלטה מגדירים עצמם קתולים ולכנסייה הקתולית השפעה עצומה במדינה, שמלבד גירושים ממשיכה לאסור גם ביצוע הפלות.

ג'וזף מוסקט מנהיג האופוזיציה מטעם מפלגת הלייבור אשר תומכת בגירושים אמר כי "מלטה חדשה נולדה". הוועדה למען גירושים במדינה מסרה גם היא בתגובה כי תמשיך להישאר מעורבת עד שהפרלמנט ישלים את החקיקה הנדרשת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ