גרמניה החליטה לסגור את הכורים הגרעיניים

בעקבות המשבר הגרעיני ביפאן החליטה גרמניה, בעלת הכלכלה החזקה באירופה, לעצור עד 2022 את פעילותם של המתקנים הגרמניים במדינה

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

ממשלת גרמניה החליטה היום (שני) לעצור את עבודתם של הכורים הגרעיניים במדינה עד שנת 2022 בעקבות המשבר הגרעיני ביפאן. מדובר בהחלטה שעשויה להיות בעלת השפעות מרחיקות לכת עבור המדינה בעלת הכלכלה החזקה באירופה, אשר משמחת מאוד את הארגונים הירוקים במדינה.

מתקנים גרעיניים בגרמניה. האם סגירתם תחליש את הכלכלה?. תצלום:אי-פי

כזכור, לאחר רעידת האדמה וגל הצונאמי שפקדו את יפאן בתחילת חודש מארס קרס הכור הגרעיני בפוקושימה וקרינה רדיואקטיבית דלפה והתפשטה ברחבי האי והגיעה אף לטוקיו ולמקומות שונים ברחבי העולם. לאחר המשבר שעדיין לא נפתר סופית נפתח מחדש הדיון הציבורי בדבר כדאיותם של הכורים הגרעיניים, וגרמניה החליטה על סגירתם של שבעה מתקנים. לאחר דיונים מרתונים, הצהירה היום הממשלה כי תסגור בהדרגה את יתר תשעת הכורים הפעילים במדינה.

קאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל אמרה עם פרסום ההחלטה כי הממשלה מעוניינת ב"ייצור חשמל שיהיה בטוח, אך בה בעת יהיה גם אמין ולא יקר".

ההחלטה מתקבלת באהדה בציבור הגרמני, אך היא צפויה לעורר התנגדות בקרב בעלי המפעלים הגדולים במדינה, שמבוססים על החשמל הגרעיני. כמו כן, לא ברור כיצד תצליח מערכת החשמל בגרמניה למצוא תחליף לשבעת הכורים הגרעיניים, שצפויים להיסגר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ