אבי יששכרוף

חוסני מובארק "במצב בריאותי רע מאוד", סובל מבעיות לב חמורות ומהופעה מחודשת של מחלת הסרטן בקיבתו. כך אמר אתמול עורך דינו של נשיא מצרים לשעבר, פאריד א-דיב, בראיון ראשון מאז שמונה לייצג את מובארק בחודש שעבר. עורך הדין הוסיף כי מובארק לא דמיין כי יואשם בכך שהיה אחראי לירי אש חיה על מפגינים. לדבריו של א-דיב, מובארק הביע עצב וצער כששמע על ההאשמות המופנות נגדו. "הוא כלל לא רואה טלוויזיה" אמר עורך הדין בראיון לרשת סי-אן-אן, "אוסרים עליו כדי למנוע נזק פסיכולוגי".

בראיון התייחס א-דיב לאישומים הפליליים שבפניהם ניצב הנשיא לשעבר ושכוללים אחריות להרג מפגינים.

עורך הדין הכחיש את ההאשמות כי מובארק נתן הנחיות להשתמש בכוח או באש חיה כלפי אלו שהפגינו נגד משטרו. לדבריו, עדיין יש לחקור גם את נסיבות הירי כלפי שוטרים בימי ההפגנות. הוא סיפר כי כל הבכירים המצריים שהואשמו במתן הוראות למשטרה לירות אש חיה, הכחישו את הדברים, מלבד מקרים של הגנה עצמית.

באשר להאשמות במצרים כי הנשיא המצרי לשעבר דאג להזרים כספים למקורביו וחבריו אמר עורך הדין כי אלה האשמות שווא "כל הנכסים שלו נאמדים בשישה מיליון לירות מצריות שאותם חסך במשך כל שנות כהונתו. אין לו נכסים בחו"ל או במצרים".

מעבר לכך תקף א-דיב את שר המשפטים המצרי מוחמד עבד אל עזיז אל-ג'ונדי וטען כי הוא זה שאחראי להפצת כל האשמות השווא נגד מובארק והוכח שהכל שקר.

הוא סיפר כי מובארק במצב בריאותי רע, סובל מבעיות לב רציניות ומהופעה מחודשת של סרטן בקיבה, שתקף אותו בפעם הראשונה לפני כשנה. לדברי עורך הדין, הנשיא לשעבר ממעט לדבר וסובל כל העת מכאבים עזים.

לשאלת העברתו של מובארק לכלא טורה - אמר עורך הדין כי לכלא הזה אין את הציוד המתאים כדי לטפל במצבו הבריאותי הרעוע. באשר לתנאי כליאתם של שני בניו של מובארק המוחזקים בכלא טורה, אמר א-דיב כי השמועות על "תנאי הוי-אי-פי" שהם מקבלים רחוקות מלהיות נכונות וכי "הם מקבלים את אותם התנאים שמקבלים אחרים".

בתוך כך שר המשפטים המצרי טוען כי ישראל תכננה להבריח את חוסני מובארק לחו"לל. את הדברים אמר ביום שבת אבל רק אתמול פרסם העיתון המצרי אל-וופד את תוכן הדברים.

עוד טען עבד אל עזיז אל ג'ונדי כי ישראל מנסה לעורר מלחמת אחים במצרים ומשלמת לבריונים כדי ליצור מעשי אלימות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ