לפחות 15 אזרחים נהרגו בהתקפה על העיירה ראסטאן במרכז המדינה

על אף הודעת החנינה של הנשיא אסד מתחילת השבוע, ממשיכים כוחות הביטחון את מדיניות היד הקשה בטיפול במפגינים

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטרס

כוחות טנקים וארטילריה סוריים הפציצו היום (חמישי) את העיירה ראסטאן, הסמוכה לעיר חומס שבמרכז המדינה. בהפצצות נהרגו לפחות 15 מפגינים, כך לפי דיווחי ארגוני זכויות אדם סוריים. כ- 60 אזרחים נהרגו בעיירה מתחילת המבצע הצבאי בסוף השבוע שעבר.

מפגינים בעיירה ראסטאן. תצלום: אי-פי

"מדובר במתקפה הפראית והאכזרית ביותר על אזור אזרחי מפרוץ המהומות", אמר עמאר קוראבי, יו"ר ארגון זכויות האדם הסורי. "אלו רק ההרוגים שאת שמותיהם הצלחנו לתעד, אין ספק שהמספרים האמיתיים הם הרבה יותר גבוהים", אמר קוראבי, שנמצא באנטליה שבטורקיה יחד עם קבוצות אופוזיציה סוריות. "לאלו שמחפשים את הצדק אני יכול לומר שזהו עידן הצדק הבינלאומי והדין ימוצה עם הרוצחים", אמר.

המתקפה החלה על אף הודעתו בתחילת השבוע של הנשיא הסורי, באשר אל-אסד, על הענקת חנינה למאות עצורים. מנהיגי האופוזיציה במדינה סירבו להתייחס ליוזמה כאל ויתור או ניסיון להביא לרגיעה במהומות וציינו כי במדובר במהלך שהגיע מאוחר מדי.

מאות עצורים שוחררו שלשום בעקבות הכרזת החנינה של הנשיא. על פי הדיווחים, עצורים נוספים צפויים להשתחרר בהמשך, אך עדיין לא ברור האם הרשויות מתכוונות לשחרר את כל 10,000 האזרחים שנעצרו בעשרת השבועות שחלפו מפרוץ המהומות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ