נטשה מוזגוביה

מהפכה התחוללה בעיתון ניו יורק טיימס, אחד העיתונים החשובים והמפורסמים ביותר בעולם, עם כניסתה של ג'יל אברמסון, שהיתה סגנית העורך, לתפקיד העורכת הראשית. אברמסון תהיה האשה הראשונה בתפקיד זה ב-160 שנות קיומו. העורך הפורש, ביל קלר, שהחזיק בתפקיד מאז 2003, יתפנה מעתה לעסוק בכתיבה.

אברמסון, שהיתה בעבר כתבת חוקרת ב"וול סטריט ג'ורנל" וראש משרד העיתון בוושינגטון, שימשה סגנית עורך מ-2003. היא היתה אחת משני הסגנים הבכירים של קלר ופיקחה על כל מערכת החדשות. מינויה הוכרז על ידי ארתור סולצברגר הבן, המו"ל של העיתון ויו"ר חבר המנהלים של חברת ניו יורק טיימס.

לתפקיד סגנה של אברמסון יתמנה דין באקה, עיתונאי אפרו-אמריקאי, שהיה ראש משרד העיתון בוושינגטון ובעבר עורך בכיר ב"לוס אנג'לס טיימס". גם למינויו יש משמעות רבה כי זו הפעם הראשונה בשמונה השנים האחרונות שהתחוללו חילופי גברי בשתי העמדות הבכירות ביותר בחדר החדשות. המינויים ייכנסו לתוקף ב-6 בספטמבר.

אברמסון התראיינה לעיתונה ואמרה כי בבית שבו גדלה, העיתון היה תחליף לדת. "אם זה נכתב בניו יורק טיימס, זו היתה האמת לאמיתה".

קלר, בן 62, עיתונאי זוכה פרס פוליצר, נכנס לתפקיד בעקבות שערוריית "הכתב הרמאי" ג'ייסון בלייר, שהעתיק כתבות מעיתונים אחרים. הוא ניהל את חדר החדשות במשך שמונה שנים וזכה להערכה רבה בתקשורת ומחוצה לה.

עם זאת, בתקופת כהונתו סבל העיתון מירידה בהכנסות ומצמצומים. סולצברגר אמר שקיבל את התפטרות קלר ברגשות מעורבים. "הוא היה השותף שלי בשמונה השנים האחרונות והיה שותף מעולה. התבגרנו יחד", אמר. עם זאת הביע שביעות רצון רבה ממינויה של אברמסון. "אין כל ספק שג'יל היא האדם המתאים ביותר לרשת את ביל. כעיתונאית ועורכת מוכשרת, היא הבחירה המושלמת לנהל את השלב הבא בהתפתחות הטיימס לארגון חדשות רב-ערוצי. היא כבר הוכיחה את האינסטינקטים המשובחים שלה בבחירת הסגן שלה".


מימין: ביל קלר, ג'יל אברמסון ודין באקט

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ