בריטניה חוקרת האזנות סתר לנסיכה ולטוני בלייר

פרשת "ניוז אוף דה וורלד"

הארץ
דנה הרמן
כתבת "" באירופה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
דנה הרמן
כתבת "" באירופה

לפני ימים ספורים ענק התקשורת של רופרט מרדוק, "ניוז אוף דה וורלד", אולץ להתנצל רשמית בפני השחקנית סיינה מילר על שצותת להודעות בטלפון הנייד שלה. עתה עומדת קבוצת התקשורת של מרדוק, "ניוז אינטרנשיונל", בפני האשמות חדשות על שצותתה בצורה בלתי חוקית למפורסמים אחרים, בהם קייט מידלטון וראש הממשלה לשעבר טוני בלייר.

העיתון הבריטי גרדיאן, המדווח על פרשת ההאזנות של מרדוק במשך שנים ומסרב להשתיקה, פרסם השבוע כי החוקר הפרטי ג'ונתן ריס, שסוכנותו קיבלה 150 אלף ליש"ט לשנה מניוז אף דה וורלד, צותת לבלייר כשזה היה ראש ממשלה ולמידלטון כשעדיין היתה חברתו של הנסיך ויליאם.

לפי הדיווח, העיתון צותת גם לנסיך אדוארד ולסופי הרוזנת מווסקס, לשר הפנים ג'ק סטרו ולשר המסחר לשעבר פיטר מנדלסון, וכן כמה בכירים במשטרה כמו מפקד משטרת המטרופוליטן לשעבר, סר ג'ון סטיבנס. המעקב התרחש בין השנים 1997 ל-2005.

לפי גרדיאן, כעת צצות האשמות שמרדוק לא צותת רק לטלפונים, אלא גם פרץ לחשבונות הבנקים שלהם ושמר בידיו מידע סודי כמו פרטי משכנתאות והעברות כספים.

משטרת לונדון חוקרת מחדש את פרשת ההאזנות מאז ינואר, וכמה עיתונאים ועורכים נעצרו כתוצאה מכך. הנסיך ויליאם והנסיך הארי הם בין הקורבנות הוודאיים לההאזנות של ניוז אוף דה וורלד, והקבוצה פרסמה עליהם כתבות תוך שימוש במידע שקיבלה מההאזנות להם ולצוותם.

דובר ניוז אינטרנשיונל הכחיש את ההאשמות החדשות ואמר כי יש עדויות כתובות לכך שריס עבד עבור "קבוצות תקשורת רבות".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ