הטורקים נערכים לגל נוסף של פליטים

עד כה עברו יותר מ-4,000 פליטים סורים לטורקיה בעקבות העימותים בצפון מערב המדינה. בית חולים שדה מוקם באחד ממחנות הפליטים

הארץ
אנשיל פפר
שליח "" לגבול סוריה, (טורקיה), רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
אנשיל פפר
שליח "" לגבול סוריה, (טורקיה), רויטרס

יאילדגי, דרום טורקיה. בצד הצפוני של הגבול בין טורקיה לסוריה נערכים היום (שבת) לקליטת גל גדול של פליטים סורים נוספים שיתווספו ליותר מ-4,000 הפליטים שכבר הצליחו לברוח מהעימותים בצפון מערב המדינה. הטורקים עמלים בבניית בית חולים שדה בנוסף לשני מחנות הפליטים שכבר הוקמו בעבור האזרחים הסורים שחצו את הגבול.

במקביל, הרשויות בטורקיה מנסות לבודד את אלפי הפליטים השוכנים במחנות ולא לאפשר להם להיכנס אל תוך שטח טורקיה או לפגוש קרובי משפחה הנמצאים באזור. עם זאת, במעבר הגבול נמשכת תנועת המכוניות מסוריה לטורקיה כרגיל.

למרות שגורמים רשמיים בטורקיה חזרו והדגישו כי המדינה תקבל בברכה את הפליטים, חלק מכלי התקשורת במדינה מדווחים כי אם מספר הפליטים יגיע ל-10,000, יוקם אזור חיץ למנוע זרימה נוספת של אזרחים סורים אל תוך המדינה. בתוך סוריה דווח על אלפי בני אדם שנהרו לאזור הגבול עם טורקיה בתקווה לחצות את הגבול גם כן.

מחנה פליטים סמוך לגבול, היום. תצלום: רויטרס

בהפגנות יום השישי דיווחו פעילי זכויות האדם בסוריה על 36 הרוגים. כמו כן, לראשונה מאז פרוץ ההתקוממות העממית בסוריה, השתתפו אתמול מסוקים בניסיון לדכא את המחאה נגד משטרו של הנשיא בשאר אל-אסד. בעיר מערת אל-נאמן, שבצפון-מערב המדינה, ירו מסוקים על מפגינים שהתאספו ברחובות לאחר תפילות יום השישי במסגדים.

"לפחות חמישה מסוקים טסו מעל העיר והחלו לירות במכונות הירייה שלהם בניסיון לפזר את עשרות אלפי המפגינים שצעדו ברחובות", אמר עד ראייה בשיחה עם סוכנות הידיעות רויטרס. "אנשים התחבאו בשדות, מתחת לגשרים, בבתיהם, אך הירי המשיך ברחובות במשך שעות", סיפר.

מפת האזור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ