המבוכה הכפולה של הרפובליקאים בארה"ב

בזמן שמועמדות גינגריץ' לנשיאות ספגה מהלומה קשה, נחשפו אי-מיילים מביכים של שרה פיילין בעת כהונתה כמושלת אלסקה

הארץ
נטשה מוזגוביה
כתבת "" בארה"ב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
נטשה מוזגוביה
כתבת "" בארה"ב

מדינת אלסקה פרסמה ביום שישי יותר מ-24,000 מכתבי דואר אלקטרוני שנשלחו מכתובת הדואר של שרה פיילין בין דצמבר 2006 לספטמבר 2008 ואליה, במסגרת חוק חופש המידע. פרקליטיה של פיילין עברו על המכתבים לפני שפורסמו, וגנזו 2,275 מהם. כעת מבקריה של פיילין ממתינים לפרסום של המכתבים מספטמבר 2008 עד יולי 2009, כשהתפטרה מתפקיד מושלת המדינה.

כלי התקשורת בארה"ב פרסמו בסוף השבוע קטעים מביכים מתוך הודעות הדואר האלקטרוני, מה שגרר תגובות נזעמות מצד הרפובליקאים. לדבריהם, פוליטיקאים אחרים לא קיבלו יחס כזה מהתקשורת, ומגישת "פוקס" גרטה ון סוסטרן, היחידה שזכתה לראיין את פיילין במסע האוטובוס המתוקשר שלה בכותרת "אומה אחת", הגדירה זאת בתור "קולונוסקופיה תקשורתית".

פיילין עצמה, ששוקלת עדיין להתמודד לנשיאות ב-2012, אמרה שהיא לא מוטרדת מהפרסום, למרות ש"רבים מהמכתבים לא היו מיועדים לשימוש הציבור".

באחד המכתבים בפורסמו, שיועד לאחד העוזרים שלה, החמיאה פיילין לנאומו של ברק אובמה, אז אחד המועמדים הדמוקרטים לנשיאות, שבו הזכיר הצעה להעברת צינור גז באלסקה. "נאום גדול", סיכמה פיילין, אך במכתב אחר הוסיפה: "מהמועמד הלא נכון".

במכתב אחר, ממארס 2008, כתבה פיילין שהתפללה לאלוהים כדי לקבל הכוונה כיצד לפתור את המשבר הכלכלי באלסקה.

על אף הסערה התקשורתית, לא נראה שהמכתבים ישפיעו על סיכוייה של פיילין להתמודד על ראשות המפלגה הרפובליקאית.

לעומת זאת, יו"ר הקונגרס לשעבר ניוט גינגריץ', שהכריז על מועמדותו לנשיאות, ספג בסוף השבוע מכה אמיתית, כשכל בכירי הקמפיין שלו, כולל מנהל הקמפיין, הדובר, היועצים האסטרגיים וכמה אנשי סגל זוטרים הודיעו על התפטרותם על רקע חוסר הסכמה איתו כיצד לנהל את המירוץ.

למרות פרישת אנשי הקמפיין, גינגריץ' הודיע שהוא ממשיך את המירוץ, ובאתר האינטרנט שלו לא הופיע אתמול שום אזכור למשבר.

ננסי פלוסי, בכירה במפלגה הדמוקרטית, קראה אתמול לפוליטיקאי אנטוני וינר להתפטר, לאחר שהודה ששלח תמונות פורנוגרפיות שלו לנשים באינטרנט.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ