מדינת ניו יורק לא תאפשר יותר לבני אדם להיקבר לצד חיות המחמד

נטשה מוזגוביה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטשה מוזגוביה

החלטת רשות בתי הקברות של מדינת ניו יורק שהתקבלה באחרונה, שלא לקבור יותר בני אדם לצד אפר בעלי החיים האהובים עליהם בבתי העלמין לחיות מחמד, מעוררת מחאה בקרב האנשים שטוענים שמדובר ביצורים הקרובים אליהם ביותר ומניעת הקבורה לצדם תהיה עוול נורא.

"הקבורה המעורבת" משכה תשומת לב כבר בפברואר כשסוכנות הידיעות אסושיאייטד פרס דיווחה על כך. בית העלמין הראשון לקבל את הצו היה הרטסדייל, שם הוטמנו ב-115 השנים האחרונות מעל 70,000 בעלי חיים וכ-700 בני אדם, ובשנים האחרונות התרחבה התופעה משלושה-חמישה בני אדם בשנה לכתריסר. על פי הערכת האיגוד הבינלאומי של בתי העלמין לחיות, כרבע מבתי העלמין לחיות בארה"ב מוכנים לקבור גם את אפר הבעלים.

בבית העלמין הרטסדייל המטופח, שבו פועל גם קרמטוריום, ניתן למצוא מצבות בדמות מלונה, אנדרטה לכלבים ששירתו בגבורה במלחמת העולם הראשונה וגם מצבות שעליהן נחרת למשל: "ג'ק ופגי מקפרסון וחיות המחמד האהובות שלהם" או "כאן ישנים יחד לעד אני וביבי האהובה שלי, בת הלוויה שלי במשך 14 שנה, יחד בחיים ויחד במוות" (כאמור, ביבי היא חתולתו של המנוח).

רוב בעלי החיים הנטמנים בבתי הקברות המיוחדים הם כלבים וחתולים, אך פה ושם אפשר לראות גם מצבות לאפר של סוסים, גורי אריות, תוכים, חמוסים, איגואנות, קופים, ארנבים ואפילו דגים. בבתי עלמין לבני אדם בדרך כלל אסור לקבור בעלי חיים, אך במקרים יוצאי דופן מאפשרים לשים כד אפר קטן שלהם בתוך ארון הקבורה של המנוח.

לאחרונה הורחבה ההחלטה לכל בתי העלמין לבעלי חיים במדינת ניו יורק.

העיתונים האמריקאיים ביטאו את זעמם של התושבים על ההחלטה. אחותו של תומס ריאן למשל, תושב שכבר מת בינתיים, מספרת כי אחיה הפך בשל ההחלטה של רשות בתי העלמין למת חסר בית, כיוון שרעייתו המנוחה כבר נקברה בבית העלמין הרטסדייל לצד שני הכלבים של בני הזוג, אך האפר שלו ממתין בינתיים בתקווה שההחלטה תתבטל ויוכל להיקבר שם גם.

ברשות בתי הקברות טוענים שבעוד בתי הקברות לבני אדם מצויים תחת הגנת הרשויות וחייבים לעמוד בסטנדרטים מסוימים, אין ערובה לכך ששרידי בני האדם שנקברו בבתי הקברות לחיות יזכו ליחס ראוי (בהרטסדייל לא הוטמנו מעולם גופות של בני אדם, אלא רק כדי אפר). הבעיה השנייה היא הפרת החוק של המדינה, הדורש מארגונים המספקים שירותי קבורה לבני אדם לפעול כמלכ"רים (מוסדות ללא כוונת רווח), בעוד במקרה של בית קברות לבעלי חיים מדובר בחברה למטרת רווח לכל דבר.

הנהלת הרטסדייל טוענת להגנתה שסכום של 235 דולר שנגבה תמורת פתיחת הקבר והוספת כד האפר לא באמת נחשבים לרווח גדול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ