התפרצות חיידק אי-קולי בצרפת: שישה ילדים אושפזו לאחר שאכלו המבורגרים

הילדים המתגוררים בעיר ליל אושפזו במצב קשה לאחר שאכלו המבורגרים החשודים כנגועים בזן של החיידק שהביא למותם של 39 בני אדם באירופה

הארץ
דנה הרמן
כתבת "" באירופה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
דנה הרמן
כתבת "" באירופה

בהלת אי-קולי חדשה פקדה היום (חמישי) את צרפת לאחר אשפוזם של שישה ילדים בעיר ליל, שבצפון מזרח המדינה. הדבר אירע לאחר שהילדים אכלו המבורגרים החשודים כנגועים בזן של החיידק.

כלי התקשורת בצרפת דיווחו כי מצבם של ששת הילדים, שגילם נע בין 20 חודשים ל-8 שנים, קשה אך יציב. מצבו של ילד שביעי, שגם הוא חלה, השתפר והוא צפוי להשתחרר מבית החולים בסוף השבוע.

מדענים בוחנים את ההמבורגרים. תצלום: אי-פי

הילדים חלו לאחר שאכלו המבורגרים שנקנו ב"לידל", רשת מרכולים זולה. אולם על פי סוכנות הבריאות האזורית בליל, אין קשר בין המקרים האלה לבין ההתפרצויות החיידק שאירעו לאחרונה בגרמניה. החברה המייצרת את ההמבורגרים הנחתה להוריד מהמדפים את מלוא תוצרתה.

על פי העיתון הצרפתי "לה פיגארו", בין 70 ל-100 מקרים של זיהום מחיידק אי-קולי מתגלים בצרפת בכל שנה, אך שיעור התמותה כתוצאה מהם קטן מאחוז אחד.

היום דווח כי מניין ההרוגים בהתפרצות חיידק האי-קולי הקטלני באירופה עלה ל-39. בתחילה עלה החשד כי מקור החיידק הוא במלפפונים מתוצרת ספרד, אך בדיקות מעבדה הסיטו את האשמה לנבטי השעועית מתוצרת גרמניה - מה שהתברר גם כן כשגוי. משרד הבריאות הגרמני הודה כי עד כה חידת מקור החיידק עדיין לא נפתרה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ