האפר הגעשי מצ'ילה גרם לכאוס אווירי באוסטרליה

חברות תעופה ביטלו טיסות ליבשת וממנה, לאחר שענן האפר נע מכיוון אמריקה הלטינית

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

מלבורן. ענן האפר מהר הגעש בצ'ילה הגיע לשמיה של אוסטרליה וגרם לחברת התעופה המובילה במדינה, "קוואנטס", לבטל אתמול והיום טיסות מאוסטרליה ואליה. גם חברת התעופה "וירג'ין אוסטרליה" ביטלה אתמול טיסות פנימיות אל ומחוץ לסידני ובערים מרכזיות אחרות במדינה.

דוברת "קוואנטס" אמרה אתמול כי הטיסות המגיעות והיוצאות מנמלי התעופה הגדולים בסידני, במלבורן ובקנברה יקורקעו היום. הדוברת אמרה עוד כי הביטולים השפיעו על יותר מ-200 טיסות ו-20 אלף נוסעים בכל יום. טיסות בינלאומיות שהיו אמורות לנחות אתמול בסידני הופנו לנמל התעופה בבריסביין. לדבריה, החברה מצפה "לעיכובים נוספים ב-24 עד 48 השעות הקרובות".

הר הגעש בצ'ילה התפרץ בארבעה ביוני, אחרי עשורים שבהם היה רדום. הוא גרם לביטול מאות טיסות בדרום אמריקה הלטינית מחשש שהאפר יפגע במנועי המטוסים. הנזק ניכר במיוחד בארגנטינה, צ'ילה ואורוגואי, ועתה הגיע גם לניו זילנד ובאוסטרליה.

"מרכז המעקב להרי געש באוסטרליה" מסר כי ענן האפר עבר יותר מ-4,000 ק"מ ב-24 שעות והגיע לדרום מזרח אוסטרליה בסיוע רוחות דרומיות חזקות.

לפי התחזית, הענן יתפוגג היום בערב. "האפר נראה ברור בתצלומי לוויין, ונצפה גם על ידי כמה טייסים שטסו בגבהים נמוכים יותר", אמר מנהל המרכז אנדרו טופר.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ