הארץ
נטשה מוזגוביה
כתבת "" בארה"ב

ממשל אובמה מגביר את הלחץ על מארגני המשט המתוכנן לרצועת עזה, ומזהיר אותם מפני "צעדים פרובוקטיביים ובלתי אחראיים". בהודעה שפרסם היום (שישי) משרד החוץ האמריקאי הוזהרו הפעילים מעימות עם השלטונות הישראליים. מסר הועבר גם לפעילים האמריקאים על הספינות: אתם מפירים את חוקי ארה"ב.

"אנחנו מודאגים מכמה קבוצות שמארגנות משט לציון שנה לתקרית שאירעה בסוף מאי 2010", נאמר בהודעה. "קבוצות שמנסות לפרוץ את המצור הימי של ישראל נוהגות בחוסר אחראיות ובפרובוקציה, ומסכנות את ביטחונם של הנוסעים. קיימות דרכים יעילות להעביר ציוד הומניטרי לעזה". בהמשך מתבקשים הפעילים לוותר על המשט ולהעביר את הציוד לנמל אשדוד, שם ייבדק ולאחר מכן יועבר לעזה.

"באחרונה לכדו ישראל ומצרים מערכות נשק מתקדמות ותחמושת שיועדו לקבוצות טרור ברצועת עזה. במקביל, הטילים המשוגרים מדי כמה זמן מרצועת עזה על אזרחים ישראלים, מדגישים את הבעיה המתמשכת של נשק בלתי חוקי שמוברח לעזה", נכתב בהודעה. "תפיסות הנשק הללו ממחישות את החשיבות לביטחון ישראל לבדוק כי המטען המועבר לעזה אינו כולל נשק בלתי חוקי".

במקביל, ההודעה קוראת לחמאס לפעול להפחתת האלימות ברצועה, להכיר בזכות הקיום של ישראל ולכבד את הסכמי העבר.

בתחילת השבוע הזהיר מפקד חיל הים, אליעזר (צ'ייני) מרום, את מארגני המשט לעזה. "חיל הים מנע וימשיך למנוע את הגעת משט השנאה שכל מטרותיו הן חיכוך עם לוחמי צה"ל, פרובוקציה תקשורתית ויצירת דה לגיטימציה למדינת ישראל", אמר האלוף מרום בטקס סיום קורס לוחמי הצוללות של חיל הים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ