דו"ח: הוכפל מספר המדינות שלא נאבקות בסחר בבני אדם

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

וושינגטון. ממשל אובמה הרחיב כמעט פי שניים את מספר המדינות שעלולות לעמוד בפני סנקציות אמריקאיות, אם לא יעשו מספיק כדי להיאבק בסחר בבני אדם. בדו"ח השנתי של משרד החוץ האמריקאי על סחר בבני אדם שפורסם אתמול, מציין המשרד רשימה של 23 מדינות שלא הצליחו לעמוד בסטנדרטים המינימליים במאבק נגד סחר בבני אדם, שקורבנותיו המרכזיים הם ילדים ונשים. בשנה שעברה היה מספר המדינות 13. כמו כן, 41 מדינות נוספות נמצאות בדו"ח הנוכחי ב"רשימת מעקב" שעלולה להוביל לסנקציות אם לא ישפרו את פעילותן בסוגייה.

בין המדינות הנמצאות ברשימה השחורה הן קובה, איראן, בורמה, צפון קוריאה, לוב, זימבבואה, ונצואלה. סעודיה, לבנון ותימן. בדו"ח מופיעות גם שש מדינות המנצלות ילדים כחיילים, ואינן נוקטות צעדים כדי למגר את התופעה.

ישראל ממוקמת לפי הדו"ח בדרגה השנייה של יחס המדינות למאבק בהברחת בני אדם, לצד מדינות כמו מצרים וטורקיה. דרגה זו כוללת מדינות שאינן עומדות באמות המידה של משרד החוץ האמריקאי, אך עושות "מאמצים רציניים" בנושא. כמו בשנה שעברה, משרד החוץ ציין לרעה את הכבילה של מהגרי עבודה בישראל למעסיק אחד, וממליץ לבטלו. הוא גם מתח ביקורת על הגבלות התנועה המוטלות על מהגרי עבודה ומנהגים כמו לקיחת דרכונים מהעובדים וגביית סכומי עתק (לפי הדו"ח שנעים בין 4,000 ל-20 אלף דולר) כדי להגיע לישראל. בדו"ח מצוינת גם העלייה בכניסה של פליטים, מבקשי מקלט ומהגרי עבודה לישראל מסיני בשנה האחרונה.

מנגד, הדו"ח משבח את הירידה במספר הנשים המשועבדות לזנות בישראל, בעקבות אישור חוק בנושא ב-2006, וקובע כי למרות שהרשויות הישראליות לא עומדות באמות המידה הדרושות במאבק בהברחת בני אדם, הן עושות מאמץ רציני להשתפר. הדו"ח משבח את המאבק הישראלי בהברחת נשים לזנות, ומציין כי ישנם סימנים ראשוניים למאבק שלטוני בהברחת בני אדם לעבודה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ