"הרחם" של האיחוד האירופי מעצבן את ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון

ראש ממשלת בריטניה מאשים את מנהיגי האיחוד האירופי בבזבוז 420 מיליון אירו על בניית בניין חדש לעצמם בבריסל

לוגו הארץ צרוב צריבה
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו הארץ צרוב צריבה
הארץ

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון האשים בשבוע שעבר את מנהיגי האיחוד האירופי בבזבוז 420 מיליון אירו על בניית בניין חדש לעצמם בבריסל, בתקופה שבה הציבור סובל מקיצוצים בתקציבים הממשלתיים.

עיתונים בריטיים סיפרו כי ראש הממשלה הבריטי רתח מכעס כשהרמן ון רומפיי, נשיא האיחוד האירופי, הפיץ חוברת מידע בת 14 עמודי כרום צבעוניים ששיבחה את הבניין החדש ש-27 המנהיגים בונים לעצמם.

"כשרואים שמופץ מסמך, חוברת גדולה וצבעונית על איזשהו בניין חדש למועצת אירופה, זה מתסכל מאוד ואי אפשר לא לתהות אם המוסדות האלה מבינים מה שכל מדינה, כל אחד מהאזרחים, נאלצים לעבור כשאנחנו נאלצים לקצץ את התקציבים שלנו", אמר קמרון בכעס.

הדמיית בניין "אירופה". תצלום: אי-פי

"לדעתי, חשוב שלא ייראה שהפוליטיקאים יושבים במין כלוב מזהב שעה שהם דורשים מכל אחד אחר לקבל על עצמו אחריות", הוסיף.

בניין "אירופה", המתואר כ"תיבת תכשיטים" ו"הרחם של האיחוד האירופי" (Uterus), ייבנה מזכוכית ועץ כאגף של בניין "יוסטוס ליפסיוס" שבו נערכות כיום פגישות המנהיגים. יהיו בו שלושה אולמות כינוסים, חמישה חדרי פגישות ומשרדים לרומפוי עצמו, למדינה שתחזיק בנשיאות התורנית של האיחוד, למשלחות מהמדינות החברות באיחוד, לתקשורת וכן אזור מסעדות ומנוחה.

ביל קש, יו"ר ועדת הביקורת על אירופה בבית הנבחרים הבריטי, אמר: "נחוצה לנו חקירה בבזבוזים ובעלויות של ארמון אלאדין זה". בהתאם להערכות, בניית הבניין אמורה להסתיים ב-2014.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ