נישואי ההומואים בניו יורק - עומס גדול והרבה כסף

בעיריית ניו יורק מתכוננים לעשרות אלפי בקשות לנישואים חד מיניים החל מהחודש הבא. רוב תושבי העיר תומכים בחוק החדש

שלמה שמיר
ניו יורק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה שמיר
ניו יורק

החוק החדש המתיר נישואים חד מיניים, שהתקבל בשבת בסנאט של ניו יורק וייכנס לתוקפו בסוף יולי, הביא לחגיגות רבות בעיר. אך החוק, שהתקבל כאירוע היסטורי בקרב קהילת ההומוסקסואלים והלסביות בניו יורק, הנחשבת לגדולה ולמובילה בארה"ב, צפוי לעורר גל בקשות לקיום טקסי נישואים חד מיניים ולגרום לא מעט כאבי ראש ליושבי בית העירייה.

"אנו מצפים ונערכים לתורים ארוכים", אמר היום ראש העיר, מייקל בלומברג, מהתומכים הנלהבים של החוק החדש והוסיף כי "מוטב שיהיו תורים מאשר שמצב הישן ימשך".

לפי הערכה, 21 אלף זוגות של הומוסקסואלים ולסביות המתגוררים בתחומי מדינת ניו יורק צפויים לבקש לקיים טקס נישואים רשמי. בנוסף, עוד 42 אלף זוגות חד מיניים ממדינות אחרות בארה"ב עשויים להגיע לניו יורק ולנצל את החוק כדי להינשא - דבר שנמנע מהם במדינות האם.

החגיגות בניו יורק לאחר אישור החוק. תצלום: אי-פי

בכיר בעיריית ניו יורק העריך היום כי גל הטקסים החד מיניים הצפוי בניו יורק עתיד להזרים לכלכלת האזור סכום של 284 מיליון דולר, בין היתר מלינות בבתי מלון מקומיים, רכישת בגדים חדשים, שירותי קייטרינג ועוד.

עם זאת, תחום אחד הנוגע לנישואים חד מיניים נשאר בלתי ברור - האם הטקסים יתקיימו בחסותה הבלעדית של העיריה ויהיו על טהרת הנוהג האזרחי, או שמא ימצאו כנסיות ובתי כנסת שיהיו מוכנים להעניק ביטוי דתי לטקס.

אחד הסעיפים בחוק שאושר מעניק חסינות לארגונים ומוסדות דתיים ומאפשר להם לסרב לקיים טקסי נישואים חד מיניים. "נישואים חד מיניים הם בכל זאת אינם נישואים", קונן אתמול כותב באתר של השבועון 'טיים'. "מצד אחד אני שבע רצון מהאישור החוקי. אבל בנישואים יש מרכיב דתי חזק ומרכזי, והאישור שהתקבל לא מתייחס ולא מבטיח את המרכיב הזה ואף עוקף אותו באופן מוצהר".

במקביל, פרסם היום אתר החדשות 'ניוזמאקס' סקר ראשון של תגובות לאישור החוק. מהסקר עולה כי 54% מתושבי ניו יורק מרוצים מאישור החוק, לעומת 40% שמתנגדים לו. רוב התומכים בחוק הם בני 35 ומטה, בעוד רוב השוללים הם מעל לגיל 65.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ