ויקיליקס: מרגלת טייוואנית קיימה יחסים עם בכירים בממשל הסיני והביאה לפיטורי שר האוצר

לפי המסמכים, השר המוערך פוטר משנודע כי קיים רומן עם המרגלת. בכירים נוספים נפלו גם הם ברשתה של נערת הפיתוי

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

הסיבה האמיתית להתפטרותו של שר האוצר של סין, לפני ארבע שנים, היא רומן שקיים עם מרגלת מטייוואן, כך עולה ממברקים דיפלומטיים של ארה"ב שפורסמו באחרונה באתר ויקיליקס.

לדברי סוכנות הידיעות הצרפתית, השר לשעבר, ג'ין רנצ'ינג, לא התפטר אלא פוטר, לאחר שנודע על חלקו בשערוריית מין שבמרכזה אשה שלא היתה אלא "מרגלת של טיוואן". בשעתו נימק השא את התפטרותו ב"סיבות אישיות".

מאחד המזכרים שנכתבו בספטמבר 2007 ושתוכנו דלף לאתר ההדלפות ויקיליקס, עולה בין יתר החשד שהאשה קיימה יחסים עם בכירים נוספים בממשל הסיני, ביניהם שר החקלאות, דו צ'ינגלין ששימש גם כיו"ר המפלגה בסצ'ואן.

במסמך מצוין ששר האוצר ג'ין, שהוביל את השגשגוג הכלכלי של סין בארבע שנות כהונתו, הכיר את פלגשו באמצעות מנכ"ל תאגיד הנפט הסיני סינופק, צ'ן טונגאי, שגם קיים עמה יחסים לכאורה. צ'ן "חלק" את המרגלת גם עם דו שיצ'נג, שכיהן בעבר כיו"ר המפלגה של מחוז צ'ינגדאו.

ג'ין רנצ'ינג. ניסיון להשיג סודות סיניים רגישים. תצלום: אי-פי

"האישה הוצגה לגברים אלה כמי 'שמשתפת פעולה עם שירותי המודיעין של סין", נאמר במברק. אם הטענות מבוססות, הרי שג'ין ובכירים אחרים שפותו בידי הסוכנת, נפלו ב"מלכודת דבש" שטמנו להם שירותי הביון של טייוואן, בניסיון להשיג סודות סיניים רגישים.

בייג'ין רואה בטייוואן - שאליה נמלטו הלאומנים המובסים ב 1949 - טריטוריה סינית שתאוחד בעתיד עם מדינת האם.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ