סעד אל-חרירי: מדובר ברגע היסטורי ללבנון, לא נירתע מאיומים

ראש ממשלת לבנון לשעבר ובנו של רפיק אל-חרירי הגיב לכתבי האישום שהוגשו נגד בכירי החיזבאללה בגין רצח אביו, ורמז לארגון לא להתערב בהליך המשפטי

אבי יששכרוף
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבי יששכרוף
ג'קי חורי

ראש הממשלה לשעבר בלבנון ובנו של רפיק אל-חרירי, סעד אל-חרירי, בירך על כתבי האישום שהוגשו נגד בכירי החיזבאללה בגין רצח אביו ב-2005. חרירי הבן הביע שביעות רצון מהצעד שנקט בית הדין הבינלאומי בהודעה שפרסם היום (חמישי) ואמר כי "מדובר ברגע היסטורי בחיים המדיניים, המשפטיים והביטחוניים בלבנון. אני מחבק את כל הלבנונים שתמכו בי, יצאו להגנת הצדק וסירבו למכור את דמם של החללים".

סעד אל-חרירי מבקר במקום שבו נרצח אביו ב-2005. תצלום: אי-פי

חרירי הבן ציין בהודעה כי "צעד כזה חייב להיות תחילת הדרך במלחמה בפשע הפוליטי המאורגן בלבנון ובעולם הערבי", וכי על ההליך המשפטי בעניין רצח אביו להימשך ללא שיבושים. כן אמר כי על ממשלת לבנון מוטלת אחריות לאומית, משפטית וציבורית לקיים את ההתחייבויות כלפי בית הדין הבינלאומי ושאין מקום לטיוח ולבריחה מאחריות. חרירי רמז לאפשרות שהחיזבאללה ינסה לסכל את ההליך המשפטי ואמר כי "אנחנו מקווים שאף אחד לא יבחן את רצוננו להשיג צדק. אנחנו לא נירתע ולא נחשוש מאיומים כלשהם".

מוקדם יותר דווח ברשתות אל-ג'זירה ואל-ערביה כי משלחת של בית הדין הבינלאומי בהאג הגיעה לביירות כדי למסור את כתבי האישום בפרשת רצח רפיק אל-חרירי, ראש ממשלת לבנון לשעבר, בפברואר 2005. על פי הדיווח ברשת אל-ערביה, התובע הכללי של לבנון כבר קיבל לידיו את כתבי האישום.

כתבי האישום, על פי הדיווח באל-ערביה, כוללים ארבעה צווי מעצר נגד בכירים בחיזבאללה, בהם חאג' אל-עייש, שהיה מפקד הפעולות המיוחדות בחיזבאללה, וכן מוסטפא ג'אבל א-דין, גיסו של עימאד מורנייה, שנחשב לאחד מראשי חיזבאללה. שני האישים האחרים הם חסן עיסא ויוסף עיסא. צו מעצר נוסף יפורסם בקרוב נגד אדם שאינו בעל אזרחות לבנונית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ