תיק החקירה נגד דומיניק שטראוס קאהן על סף קריסה

מקור המקורב למשפט האונס של יו"ר קרן המטבע הבינלאומית היוצא, מספר כי עולים ספקות כבדים בנוגע לאמינות המתלוננת, העלולים להביא לסגירת התיק

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

תביעת התקיפה המינית נגד יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר, דומיניק שטראוס קאהן, נתקלה בקשיים וכל התיק נמצא "על סף קריסה", לאחר שעלו ספקות לגבי אמינותה של המתלוננת - כך דיווח ל"ניו יורק טיימס" מקור המקורב לתיק.

בעיית האמינות של המתלוננת העיקרית צפויה לעלות בדיון שנקבע לשעות הבוקר מול השופט מייקל אובוס. עורכי הדין של ההגנה צפויים לבקש מהשופט לסיים את מעצר הבית וההשגחה האלקטרונית על שטראוס קאהן.

שטאוס-קאהן בבית המשפט; תצלום: אי-פי

שטראוס-קאהן נעצר ב-14 במאי על מטוס של אייר פראנס בדרכו חזרה לצרפת, בעקבות תלונתה של חדרנית מלון סופיטל בכיכר טיימס בניו יורק. החדרנית בת ה-32 טענה ששטראוס קאהן כלא אותה בחדרו ואילץ אותה לבצע בו מין אוראלי.

בכיר במערכת אכיפת החוק סיפר ל"ניו יורק טיימס" כי מאז תלונתה הראשונה, ב-14 במאי, המתלוננת שיקרה באופן עקבי.

לפי שני בכירים, המתלוננת ניהלה שיחת טלפון שהוקלטה בתוך יום מאז פגישתה עם שטראוס-קאהן, בה היא דנה עם אדם אחר על האפשרות להגיש תלונה כנגדו. אותו אדם, לפי החקירה, נעצר בעבר על החזקת מריחואנה, וביצע הפקדות של כ-100 אלף דולר בחשבונה של המתלוננת במהלך השנתיים האחרונות.

בנוסף, לתביעה נודע גם כי העוזרת משלמת מאות דולרים בכל חודש לחמש חברות טלפון, אך התעקשה כי ברשותה רק טלפון אחד, ואין היא יודעת דבר על החיובים הנוספים, מלבד העובדה שהם נעשו על אדם שהיא תיארה בתור ארוסה, וחבריו. אחד הבכירים סיפר כי המתלוננת דיווחה לחוקרים כי בבקשתה למקלט מדיני הזכירה דיווחים על אונס אך במסמך עצמו לא הייתה עדות לכך.

גורמים בכירים בתביעה נפגשו אתמול עם פרקליטיו של שטראוס-קאהן וסיפקו להם פרטים נרחבים אודות הממצאים שברשותם. שני הצדדים ייפגשו בהמשך היום עם השופט מייקל אובוס, וידונו עימו על עתיד המשפט ועל האפשרות להקל בתנאי מעצר הבית של שטראוס-קאהן.

עם פתיחת המשפט, בחודש שעבר, טענה התביעה שהמתלוננת הציגה בפני חוקריה "סיפור עקבי ומשכנע", שזכה גם לתמיכה של ראיות, כמו הדי-אן-איי של שטראוס-קאהן שנמצא על מדי העבודה שלה. צוות ההגנה מיהר לשכור חברת חקירות פרטית שבדקה את עברה של החדרנית.

צרפת: אמרנו לכם

צרפת סערה הבוקר בעקבות הדיווחים ב"ניו יורק טיימס" על הסדקים בעדותה של המתלוננת. נגד שטראוס-קאהן. בבתי הקפה של הבירה הצרפתית התקיימו שיחות ערות על הנושא, כשהאווירה הכללית הייתה "אמרנו לכם".

העיתון היומי המוביל בצרפת, "לה פיגארו", קרא לגילויים החדשים "מכת ברק לפוליטיקה הצרפתית", ואילו העיתון "לה מונד" פתח במהדורה האינטרנטית שלו דיון באמצעות צ'אט בין הקוראים. ליונל ז'וספאן, מנהיגה לשעבר של המפלגה הסוציאליסטית, כינה גם הוא את הגילויים החדשים כ"מכת ברק".

העיתון ליברסיון פרסם את הסיפור תחת הכותרת "הפתעה דרמטית" בעוד קוראיו הגיבו ב-"שטראוס-קאהן חף מפשע !" ו-"מי הפליל את דומיניק שטראוס-קאהן".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ