בלגיה: המרצה הבכיר התפטר במחאה על האנטישמיות

מרצה באוני' בבריסל התפטר לאחר שחודשים התריעו סטודנטים יהודים בבלגיה על תקריות. רקטור האונ': מדובר במסע הכפשה

דנה הרמן
הארץ
כתבת "" באירופה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דנה הרמן
הארץ
כתבת "" באירופה

פאריס. אחרי שחודשים מתריעים הסטודנטים היהודים בבלגיה על תקריות אנטישמיות, השבוע הדאגה נוסחה כבר כמחאה - אחד החברים הבולטים בקהילה היהודית גינה את התקריות האנטישמיות שאירעו באוניברסיטה החופשית בבריסל (ULB), והודיע על התפטרותו ממועצת מנהלי האוניברסיטה.

לדברי סוכנות הידיעות היהודית באירופה (EJP), התקריות האחרונות כוללות בימוי של מחסום צבאי ישראלי בקמפוס האוניברסיטה, חגיגת סטודנטים בסגנון נאצי והזמנת הקומיקאי הצרפתי האנטישמי דיידונה לכנס שנערך בקמפוס, בצד חוסר תגובה על דברים שאמר בסרט שבו הצהיר כי "הנוכלים הגדולים ביותר על פני כדור הארץ הם היהודים", וכי "מוות יהיה נוח יותר מכניעה לכלבים האלה".

"אני כבר לא חש בבית ב-ULB", כתב ז'אק ברוצ'י, מנתח מוח נודע ומרצה ב-ULB במכתב ההתפטרות ששלח לרקטור. "שאלתי אם האוניברסיטה החופשית מבחינות הפכה לאוניברסיטה של אנטישמיות חופשית".

בראיון שהתפרסם בחודש שעבר בשבועון הבלגי Express'Le Vif-L, דחה רקטור האוניברסיטה דידייה ויווייה את הטענה שהאוניברסיטה שלו הפכה אנטישמית "בגלל כמה מקרים מצערים", וטען שמדובר ב"מסע הכפשה".

עם זאת ברוצ'י מתעקש שהמצב חמור ב-ULB ולא רק בה, אלא בולט גם במוסדות אחרים ברחבי אירופה. "זה תואם למה שמתרחש... במקומות אחרים עם הקמפיינים להטלת חרם אקדמי על ישראל, שבהם התנגדות לציונות מתבטאת באנטישמיות... אבל אין זו סיבה להימנע מתגובה", אמר ל-EJP.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ