בית השמש השוקעת: רם עמנואל הורה לילדי שיקגו לא להסתובב בחוץ בלילה

עמנואל הביא את הקשיחות גם למשרד ראש העיר שיקגו. כעת הוא אוסר על ילדי העיר להסתובב בחוץ אחרי שמונה וחצי בערב

נטשה מוזגוביה
הארץ
כתבת בארה"ב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטשה מוזגוביה
הארץ
כתבת בארה"ב

ראש סגל הבית הלבן לשעבר וראש העיר הטרי של שיקגו, רם עמנואל, מוכיח שהוא מוכן ללכת רחוק במלחמה נגד הפשע ברחובות - כולל הטלת עוצר על ילדים מתחת לגיל 12.

על פי הנחיית ראש העיר, ילדים מתחת לגיל 12 יחויבו להיות בבית החל מהשעה שמונה וחצי בערב במהלך השבוע, והחל מתשע בערב בסופי השבוע. הוריהם של ילדים שייתפסו פעמיים משוטטים ברחוב בשעת העוצר מסתכנים בתשלום קנס של 500 דולר או עבודות שירות. על שלוש הפרות של העוצר צפוי קנס של עד 1500 דולר.

בתקופת קודמו של עמנואל בתפקיד, ריצ'רד דיילי, חל עוצר על קטינים מתחת לגיל 17, אך שעת העוצר עמדה על 10 בלילה במהלך השבוע ו-11 בלילה בסופי השבוע. בשיקגו מתגוררים מעל 700 אלף קטינים מתחת לגיל 17.

אין כמו בבית. רם עמנואל. תצלום ארכיון: אי-פי

ההורים יהיו פטורים מעונש כשהילדים יהיו בחברת בני משפחה מבוגרים שלהם, יהיו בחצר הבית שלהם או של השכנים, או ישתתפו בפעילות מסודרת תחת פיקוח.

הנוהל החדש של עמנואל ייכנס לתוקף ב-18 בספטמבר. ראש העיר הסביר שזו להערכתו "המדיניות הנכונה למען בטחון הילדים שלנו, והורות טובה". חזרה מוקדמת הביתה, אמר, תמנע מהילדים ליפול קרבן לפשע - או להפוך לפושעים.

עמנואל קידם את הנוהל החדש בהמלצת מועצת ביטחון-הציבור העירונית, המבקשת להילחם באלימות המשתוללת בחלק מהשכונות בעיר, הכוללת לפעמים אף ירי נשק חם. מה שלא ברור בשלב זה, האם למשטרת שיקגו יהיה מספיק כוח אדם לאכוף את העוצר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ