הארץ
נטשה מוזגוביה
כתבת "" בארה"ב
הארץ
נטשה מוזגוביה
כתבת "" בארה"ב

מאות מפגינים פרו-טיבטים התקבצו הערב (חמישי) מחוץ לבית הלבן בוושינגטון עם דגלי טיבט וארה"ב, שעות ספורות לפני פגישתם של הנשיא ברק אובמה והדלאי לאמה. המפגינים, רובם בבגדים מסורתיים עם מעילי חורף מעליהם, הניפו שלטים באנגלית המביעים תודה לאובמה על נכונותו להיפגש עם מנהיגה הרוחני של טיבט. מול המאות התייצב מפגין בודד אחד עם דגל סין וצעק דברים בגנותו של אובמה.

"אנחנו מבינים שאובמה נבחר בזמן ממש רע ויש לו הרבה בעיות חוץ מטיבט, אבל הוא שלח מסר חזק לסינים", אמרה צולטרים סנגמו, שנמלטה מטיבט לארה"ב ב-1999. לדבריה, "סין צריכה להבין שלא רק אמריקה זקוקה לה ? גם היא זקוקה למדינות אחרות בעולם".

סנגמו תיארה את הרגע ואמרה כי "זהו יום גדול בחיי, אני מאמינה לקדושתו הדלאי לאמה שעוד בימי חייו נזכה לראות שלום בטיבט. נשארה לי משפחה שם והם פוחדים וסובלים, אבל כשאנחנו מדברים איתם בטלפון אנחנו אפילו לא יכולים להביע את התרגשותנו כי אין חופש דיבור - רק אומרים מה שלומכם ואז בוכים בשקט".

המפגינים הפרו-טיבטים קיוו כי למרות שהבית הלבן לא מתכנן מסיבת עיתונאים משותפת לאחר הפגישה ויוציא רק תמונה משותפת, הדלאי לאמה יצא לדבר איתם. לאחר הפגישה עם אובמה ייפגש מנהיגה הרוחני של טיבט גם עם שרת החוץ הילרי קלינטון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ