דיון על הארכת הסכם החכירה של בסיס רוסי הביא לעימות אלים בפרלמנט האוקראיני

דיון על הארכת הסכם החכירה של בסיס רוסי הביא לעימות אלים בפרלמנט בקייב. אך למרות הביצים, פצצות העשן והמכות, ההסכם הוארך

סוכנויות הידיעות
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
סוכנויות הידיעות

סערה פרצה היום (שלישי) בפרלמנט האוקראיני במהלך דיון על הארכת הסכם החכירה של בסיס הצי הרוסי בנמל הים השחור. מחוקקים מטעם האופוזיציה השליכו ביצים ופצצות עשן בבניין הפרלמנט, בעת שהמליאה אישרה את הארכת הסכם החכירה של הבסיס הרוסי בחצי האי קרים עד 2042.

אלפי בני אדם התכנסו היום מחוץ לבניין הפרלמנט בקייב במהלך הדיון על ההסכם השנוי במחלוקת. במהלך הדיון נתמלאה המליאה בעשן סמיך בשל פצצות עשן שנזרקו פנימה, ויו"ר הפרלמנט, וולדימר ליטווין, נאלץ להסתתר מתחת למטריה בשל הביצים שנזרקו לעברו. האנדרלמוסיה באולם הביא רבים מחברי הפרלמנט לקטטות אלימות.

ועם זאת, המהומה ששררה בבניין לא הצליחה למנוע את ההצבעה, והנשיא ויקטור ינוקוביץ' הצליח לאשר הארכה בת 25 שנים של ההסכם, בתמורה להנחות באספקת גז מרוסיה.

ינוקוביץ', שנבחר בפברואר האחרון, נפגש בשבוע שעבר עם נשיא רוסיה דמיטרי מדוודב וסיכם עמו על הארכת החוזה. חברי אופוזיציה אוקראיינים מתנגדים בתוקף להסכם, וטוענים שמדיניותו של ינוקוביץ' תחזיר את ההשפעה של מוסקווה על המדינה, שעשתה רבות בשנים שאחרי ה"מהפכה הכתומה" כדי להתקרב למערב.

"היום הזה יירשם כיום שחור בהיסטוריה של אוקראינה ושל הפרלמנט האוקראיני", אמרה היום מנהיגת האופוזיציה וראש הממשלה לשעבר יוליה טימושנקו, שיצאה נחרצות נגד הארכת החוזה.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ