אקינו הבן נבחר לנשיא הפיליפינים

בנם של הלוחמים למען הדמוקרטיה, בנינו וקורסון אקינו, מוביל בפער ניכר על יריביו, לאחר שניספרו 80% מקולות הבוחרים

עדי ערמון, אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי ערמון, אי-פי

בנינו אקינו השלישי, שאביו היה מנהיג האופוזיציה בתקופת הדיקטטורה בתמיכה אמריקאית של פרדיננד מרקוס ונרצח בהוראת מרקוס, ושאמו הנהיגה את ההפיכה העממית שהובילה את הפיליפינים לדמוקרטיה, הוא המנצח בבחירות לנשיאות במדינה.

אקינו, שהבטיח ללחום בשחיתות בצמרת הפוליטית ולשקם את אמינות הממשל, מוביל על שמונת המועמדים אחרי שנספרו 78% מהקולות. עד כה שיעור התמיכה בו הוא 40%, בשעה שיריבו הצמוד ביותר, הנשיא לשעבר ג'וזף אסטראדה, מקבל כ-26% מהקולות. בפיליפינים אין סיבוב בחירות נוסף, ומי שזוכה במספר הקולות הרב ביותר - הוא המנצח.

רק לאחר שהנשיאה לשעבר, קוראסון אקינו, מתה מסרטן באוגוסט שעבר, החליט בנה, חבר פרלמנט שקט ורווק בן חמישים, להתמודד על הנשיאות. הוא נעזר ברגשות האבל הלאומיים שסחפו את הפיליפינים על מותה של אמו - האשה שהדיחה את הרודן פרדיננד מרקוס ב-1986 והחזירה את הדמוקרטיה בפיליפינים על כנה.

אסטראדה, הנמצא במקום השני, הוא כוכב סרטי פעולה לשעבר שכיהן כנשיא והודח ב-2001 בשל האשמות בשחיתות. אסטראדה, שזכה לחנינה, אמר שהחליט להתמודד שוב כדי לטהר את שמו.

גם אזרחי הפיליפינים החיים בישראל הצביעו בבחירות. לפי הערכת שגרירות הפיליפינים בתל אביב נרשמו להצבעה יותר מ-4,000 בני אדם מקהילת מהגרי העבודה הפיליפינים בישראל, הנאמדת בכעשרות אלפים. בויאט דליסאי, העובד כמטפל בקשישים וכותב בעיתון הקהילה, "פוקל", תומך באקינו. "הוא אדם ישר שלא הואשם במעשי שחיתות, ונראה כבעל הסיכויים הרבים ביותר להביא לשינוי משמעותי במערכת הפוליטית של הפיליפינים", אמר.

נוינוי אקינו

- בנם של הנשיאה לשעבר קוראסון אקינו ומנהיג האופוזיציה בשנות ה-80 בנינו אקינו הבן, שנרצח בידי השלטון. - בן 50. נבחר לבית הנבחרים ב-1998 ולסנאט לפני שלוש שנים. - חובב ביליארד וירי מסור. בת זוגו צעירה ממנו ב-21 שנה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ