שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

ייקח לפחות 4 חודשים לחלץ את 33 העובדים שנלכדו במכרה הזהב והנחושת בצ'ילה. כך מעריכים מומחים. על פי העערכה יש ליצור מנהרה שקוטרה לפחות 68 ס"מ כדי לאפשר לחלץ את הכורים אחד אחרי השני. לצורך כך הזמינו צוותי החילוץ ציוד מיוחד מכל רחבי העולם, שיאפשר את בניית מנהרת החילוץ במהירות האפשרית.

אתמול בערב הכריז נשיא צ'ילה, סבסטיאן פינרה, כי כל 33 העובדים שהיו לכודים במכרה זהב ונחושת שקרס לפני 17 ימים עדיין בחיים. לאחר שמונה ניסיונות למצוא את הכורים, התקבל הערב אות חיים.

בינתיים מעבירים המחלצים ללכודים באמצעות מנהרה זעירה, מים ומזון. התוכנית העתידית היא להוריד ללחוצים מיקרופונים באמצעותם יוכלו לתקשר עם מחלציהם.

המחלצים והעובדים האחרים סיפרו כי שמעו הלמות פטיש העולות מתחת לפני האדמה, ושלשלו לעומק המכרה שקרס אמצעי בדיקה. הכלי ששלשלו מטה, כ-688 מטרים מתחת לפני האדמה, חזר עם פתק שעליו נכתב באותיות אדומות, כי כל הכורים חיים ובטוחים.

"אנחנו שמחים מהחדשות", אמר פינרה, בזמן שנפנף באופוריה בפתק המדובר. מנהלי המכרה ומשפחות הלכודים סיפרו כי כל תקוותם היתה שבעת התאונה הצליחו העובדים להגיע למחסה בתוך המכרה. כעת, בשל ההערכות כי החילוץ יכול להימשך עד ארבעה חודשים, קיים חשש כי המזון והאוויר הולכים ואוזלים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ