שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

מפקד משטרת דובאי דאחי חלפאן אמר היום (חמישי) חשוד נוסף בחיסולו של בכיר החמאס מחמוד אל-מבחוח נעצר במדינה מערבית. חלפאן אמר עוד כי מאז חשיפת רצח אל מבחוח והחקירה שהוא עמד בראשה, קיבל איומים על חייו, לטענתו מסוכני מוסד.

בראיון לעיתון "אתיחאד" היוצא לאור באמיריות, אמר חלפאן כי החשוד נעצר לפני יומיים, במדינה מערבית. מפקד המשטרה סירס למסור פרטים לגבי המדינה בה נעצר החשוד, והאם דובאי תידרוש את הסגרתו.

לטענת חלפאן, המעצר נעשה במסגרת המעקב הבינלאומי שמנהלים השלטונות באמיריות, בניסיון להגיע לעוד חשודים בחיסול, שמיוחס למוסד הישראלי. כזכור, לבקשת שלטונות איחוד האמירויות ודובאי, הוצאו על ידי האינטרפול צווי מעצר ל-16 החשודים הנוספים, פרט לחוליית החיסול עצמה שמנתה 11 חברים שהוכרזו כמבוקשים בתחילת החקירה. "תיק אל-מבחוח עדיין פתוח, והחקירה תימשך עד שייתפסו החשודים, חיים או מתים", אמר חלפאן.

בראיון אמר חלפאן כי מאז חשיפת הרצח הוא קיבל איומים של חייו מאנשים שייעצו לו "לשתוק", כהגדרתו. לטענתו האיום הראשון הגיע אליו במייל ימים ספורים אחרי שחשף באמצעות צילומים את פרטי פעולת החיסול, ולאחר שהאשים את המוסד. במכתב נכתב, לדבריו: "שמור על הגב שלך. אם תמשיך לשחרר את הלשון שלך". הוא ציין כי "המנגנונים הרלוונטים" חקרו את המכתב והצליחו להתחקות אחר מקורו, אך סירב לתת פרטים נוספים. האיום השני, לדבריו, הגיע באמצעות שיחת טלפון לאחד ממקרוביו, שהתבקש להעביר לחלפאן את המסר ש"ישמור על השקט". לטענת העיתון, הדובר בשיחה היה בעל שתי אזרחויות ומחקירה התברר כי הוא "איש מוסד" לשעבר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ