הרפובליקאים מנעו דיון על אפליית הומואים בצבא

"זה לא יהיה סוף למאמצנו", הבטיח הנשיא אובמה, "הרוב המוחלט של חיילינו מוכנים לשרת עם האמריקאים שהם הומואים או לסביות"

נטשה מוזגוביה
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נטשה מוזגוביה

על אף הקביעה כי המדיניות המאלצת הומואים להסתיר את זהותם המינית בצבא אינה חוקתית, הרפובליקאים בסנאט הצביעו אמש (חמישי) נגד העברת החוק לדיון.

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, הבטיח שוב ושוב שיקדם חקיקה שתבטל את מדיניות "אנחנו לא נשאל - אתה לא תספר", המונהגת כבר 17 שנה בצבא האמריקאי. ודו"ח עדכני של הפנטגון אף קבע כי הביטול לא יפגע בכוחות וכי רוב החיילים תומכים בביטולו. ועם זאת, כל הרפובליקאים בסנאט, למעט אחת, הצביעו נגד העברת החוק לדיון.

תצלום: אי-פי

מנהיג הרוב הדמוקרטי בסאנט, הארי ריד, אף לא הצליח לגייס שלושה קולות להצבעה חסינת פיליבסטר. "ניסינו לקדם את זה בכל דרך", אמר הסנטור ריד, "אבל זה ברור שהרפובליקאים לא רוצים להצביע על זה. הם רוצים לחסום את ההצבעה הזאת בכל מחיר, גם אם זה אומר שלא נעביר את חוק ההרשאות לתקציב ההגנה בפעם הראשונה זה 48 שנים".

"אני מאוכזב עמוקות", אמר בתגובה הנשיא אובמה, "מיעוט של סנטורים עומדים בדרכו של מימון שבו תלויים כוחותינו, בוגרי הצבא ומשפחות החיילים. הבטחתי לבטל את החוק המפלה הזה ומחקר מקיף מראה כי הרוב המוחלט של חיילינו מוכנים לשרת עם האמריקאים שהם הומואים או לסביות בגלוי". אובמה הוסיף כי "החוק הזה מחליש את הביטחון הלאומי שלנו, פוגע במוכנות הצבא שלנו, מפר את העקרונות האמריקאים הבסיסיים של הגינות, יושר ושוויון. זה לא יהיה סוף למאמצנו".

אם החוק לא יעבור במושב הזה של הקונגרס, הדיון יחזור למגרש המשפטי, למרות שממשל אובמה מצדד בבירור בביטול המדיניות בהליך של חקיקה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ