גרמניה תשלח מומחים לאמן את הכוחות המצריים בגבול עזה

כך סוכם בפגישה בין שר החוץ הגרמני, פרנק-ולטר שטיינמאייר, לעמיתו המצרי. השר הגיע לביקור במעבר רפיח בדיוק כאשר מטוסי חיה"א תקפו בסמוך לגבול

הארץ
אסף אוני
כתב "" באירופה
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
הארץ
אסף אוני
כתב "" באירופה

ברלין. משלחת מומחים גרמנית תצא בימים הקרובים למצרים, כדי לבחון דרכים לשפר את סיכול ההברחות, על ידי אימון וציוד הכוחות המצריים שפרושים בגבול עם עזה; כך סיכם בסוף השבוע שר החוץ הגרמני, פרנק-ולטר שטיינמאייר, בפגישה עם עמיתו המצרי בקהיר. השר הגרמני ימשיך היום (ראשון) בפגישות מדיניות בירושלים.

פוליטיקאים גרמנים הביעו בשבוע האחרון נכונות לשלוח כוחות לצד המצרי של הגבול, אולם המצרים דוחים כל יוזמה להצבת כוחות בינלאומיים בשטחם. "הסכמנו כי בימים הקרובים תצא משלחת למצרים, כדי לראות כיצד אנו יכולים לסייע בציוד ובאימון", אמר אתמול שטיינמאייר.

מוקדם יותר אתמול ביקר שר החוץ הגרמני במעבר הגבול ברפיח, בדיוק כשתקיפה ישראלית התבצעה סמוך לגבול. כלי התקשורת בגרמניה דיווחו כי השר היה על גג בניין טרמינל הגבול המצרי, כשמטוסים ישראליים שיגרו טילים לצד העזתי. הדי הפיצוצים, דיווחו עיתונאים שליוו את השר, הרעידו את חלונות הבניין. "אנו רואים ושומעים שהתקיפה נמשכת", אמר שטיינמאייר לכתבים. הוא הוסיף שעל שרי החוץ של האיחוד לעשות יותר כדי להגיע להפסקת אש, מאשר לפרסם הצהרות.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ