סיפור האימה של יוזף פריצל, האוסטרי שאנס את בתו במשך שנים, הפך להצגה קומית

הפרשייה של האב שאנס את בתו במשך 24 שנים והוליד איתה 7 ילדים סיפקה להובסי קריימר חומר למחזה שמסעיר את אוסטריה

גרדיאן
קייט קונולי
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
גרדיאן
קייט קונולי

משטרת וינה תיגברה את כוחותיה לרגל ערב הפתיחה של הצגה קומית המתבססת על סיפורו של יוזף פריצל, האוסטרי שכלא את בתו והתעלל בה במשך שנים.

הובסי קריימר, המפיק וכוכב ההצגה, נאלץ לשנות את שם ההצגה מ"פנסיון פריצי" ל"פנסיון אף" בשל הסערה הציבורית. הביקורת החריפה לא הפריעה לצופים: כל הכרטיסים להופעת הפתיחה נמכרו מראש.

קריימר בן ה-60 קיבל איומי רצח במהלך השבועות שקדמו להצגת הבכורה, וגם התיאטרון בו מועלה ההצגה סבל ממעשי ונדליזם. פוסטרים של ההצגה נתלשו מהקירות ודלת הבמה נסגרה עם סופר-גלו.

"המצוד התקשורתי מתחיל להשפיע", אמר קריימר, "זה יהיה מסוכן לכל המעורבים". במאי ההצגה אמר כי המבקרים מיהרו לשפוט את ההפקה, שלדבריו כלל אינה "קומדיה על גילוי עריות" אלא סאטירה "על התקשורת וסיקורה של פרשת פריצל ואלימות במשפחה בכלל".

יוזף פריצל כלא את בתו במשך 24 שנים במרתף והוליד איתה 7 ילדים

הוא אמר לעיתון Oe24 כי הוא רצה שהמחזה יעורר תגובות. "תגובות הציבור חשובות והפוליטיקאים צריכים להגיב לזה גם", אמר.

קריימר אמר גם כי לא עמד בקשר עם אליזבת פריצל, בתו של פריצל או עם ילדיה, אך הסביר את הרעיון שמאחורי המחזה לנציג משפטי של המשפחה. הוא סיפר כי המחזה עדיין נמצא בהליכי כתיבה, והוא ימשיך להתפתח כל עוד המדיה מסקרת את משפט פריצל. אלפי עיתונאים צפויים לפשוט על העיר סט פולטן לפתיחתו הצפויה ב-16 במארס, אז צפוי פריצל לעמוד לעמוד בפני אישומים של רצח, אונס, שעבוד, גילוי עריות, כליאת שווא והתעללות.

פריצל בראיונות פסיכיאטריים: אני אנס מלידה

"התקשורת כותבת את המחזה ואני מגיב להם", אמר קריימר. הוא סירב לחשוף פרטים נוספים מההפקה, אבל אמר כי הצופים יזכו ל"התחשבנות עם החברה האוסטרית והמדיה ולאיחוד מחודש עם האוסטרים המוכרים ביותר והאהובים ביותר".

קריימר מוכר היטב כפרובוקטור של התיאטרון האוסטרי. בשנת 2000 חולל סערה כלל ארצית כשהופיע בנשף האופרה של וינה לבוש כאדולף היטלר במחאה על כניסת מפלגת החירות הימנית לממשלה. בתפקידו המפורסם ביותר גילם שומר אס אס בסרטו של סטיבן שפילברג - רשימת שינדלר.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ