מאבטחים ישראלים על ספינת תענוגות איטלקית הדפו ביריות פיראטים סומלים

הקברניט סיפר שסירה קטנה הגיחה בחסות החשיכה ופתחה באש על הספינה, אך הישראלים הניסו את התוקפים. בכיר ימי בקניה: האיטלקים מסכנים את חיי הנוסעים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

מאבטחים ישראלים שהועסקו על סיפון ספינת תענוגות איטלקית הדפו הלילה (ראשון) בהצלחה מתקפה של פיראטים סומלים שפתחו עליהם באש. קברניט הספינה, קירו פינטו, סיפר לתחנת רדיו איטלקית כי הורה לכוחות הביטחון שליוו את ההפלגה להשיב באש, ואלה הניסו את התוקפים.

לדברי הקברניט, שישה גברים סומלים הגיחו בחסות החשיכה בסירה קטנה ולבנה והחלו לירות לעבר הספינה, שנמצאת בבעלותה של חברת ספנות איטלקית. מאבטחי הספינה הישראלים השיבו באש משלהם ומנעו את חטיפת כלי השיט ונוסעיו.

עוד סיפר פינאטו כי הפיראטים ירו לעבר הספינה בנשק אוטומטי, וגרמו לה נזק קל. הם ניסו לעלות אליה בסולם, אך נכשלו ונמלטו. מנהל חברת הספנות, דומניקו פלגרינו, אמר כי המאבטחים הישראלים הועסקו בספינה הודות למיומנותם הרבה.

אנדרו מואנגורה הקנייתי, בכיר בארגון הסיוע ליורדי ים במזרח אפריקה, נשמע שבע רצון פחות בנוגע לתקרית. "אנחנו שומעים שמדובר בספינת תענוגות", אמר. "אם זה המקרה, אז הם מסכנים את חיי הנוסעים שלהם בכך שהם נושאים כלי נשק על הסיפון".

מנהל החברה אמר לתקשורת כי אין סכנה לחייהם של 1,500 הנוסעים שנמצאים על הספינה. שיט התענוגות בן 22 הימים שאליו יצאה הספינה מדרבן שבדרום אפריקה היה בעיצומו כשאירעה התקיפה. בסיום ההפלגה יעגנו אנשי צוות הספינה ונוסעיה בגנואה שבאיטליה. בדיווח ברדיו האיטלקי נמסר כי ההמפלגה נמשכת כמתוכנן וכי בהתאם ללוח הזמנים שנקבע מראש, הספינה עושה כעת את דרכה אל התחנה הבאה במסעה - מפרץ עקבה שבירדן.


דגל פיראטי מונף מסיפונה של ספינה אוקראינית שנחטפה בקיץ האחרון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ