במחנה החיזבאללה טענו: מתמודדים שיחדו בוחרים

לטענת בן הברית הנוצרי של הארגון, הגנרל מישל עוון, אנשי מפלגת "ה-14 במארס" חילקו במשך היום כסף למצביעים. הספירה כבר החלה

יואב שטרן
הסוכנויות
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יואב שטרן
הסוכנויות

אזרחי לבנון נהרו במשך שעות היום (ראשון) להצביע בבחירות במדינה, ובשל העומס ואחוזי ההצבעה הגבוהים הוארכה שעת סגירת הקלפיות. במקביל, בן הברית הנוצרי של חיזבאללה, הגנרל מישל עוון, טען הערב ברשת "אל מנאר" של הארגון כי יריביהם ממחנה ה-14 במארס, בראשות סעד חרירי, חילקו במשך היום כסף במזומן למצביעים כדי שיתמכו ברשימתם.

לאחר שבסביבות השעה 20:00 נסגרו הקלפיות, הודיע שר הפנים הלבנוני כי 53% מבעלי זכות הבחירה הצביעו. התוצאות הרשמיות צפויות רק מחר.

כמה אלפי מצביעים נוצרים בארבע מחוזות בחירה יקבעו את תוצאות המאבק הפוליטי בלבנון. יש לציין כי ציבור נוצרי לא מבוטל עשוי להעניק את קולו לגנרל עוון, ובכך להעניק לגוש שבראשות ארגון הטרור רוב בפרלמנט הבא ואת הזכות להחליט על זהות ראש הממשלה הבא של לבנון.

בניסיון של הרגע האחרון להשפיע על תוצאות הבחירות התבטא אתמול איש הדת הנוצרי הבכיר ביותר בלבנון, הפטריארך המארוני קארדינל מאר נסראללה ספייר, נגד ההצבעה לגוש בראשות חיזבאללה. הוא אמר כי "מרחפת סכנה על היישות הלבנונית ועל הזהות הערבית של לבנון" אם רוב חברי הפרלמנט יישמע לארגון, והוסיף: "אנחנו חייבים להיות זהירים לגבי המזימות שרוקמים לנו ולסכל את המאמצים האינטנסיביים שאם יצליחו, ישנו את פני ארצנו".

איראן כבר הודיעה שהיא תראה בניצחון חיזבאללה אישוש לכך שהעם הלבנוני תומך בדרך "ההתנגדות".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ