נער גרמני בן 14 נפגע ממטאוריט - ושרד

גריט בלאנק היה בדרכו לביה"ס כשאבן מהחלל פערה פצע עמוק בזרועו, לפני שניתזה לכביש ויצרה מכתש גם בו. מדובר במקרה הידוע השני אי פעם שאדם שרד פגיעה כזו

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

רבים נוהגים לציית לאמונה התפלה הידועה ולבקש משאלה בהבחינם בכוכב נופל. ואולם, גריט בלאנק, נער גרמני בן 14, ככל הנראה לא הספיק לעשות כן כשנפגע ממטאוריט שצנח מהשמיים במהירות של למעלה מ-48 אלף קמ"ש - ושרד.

הנער ההמום לא נותר ללא פגע, ובזרועו נצרבה צלקת עמוקה באורך של יותר משבעה ס"מ. הסיכוי להיפגע ממטאוריט הוא קלוש, אך הסיכוי לשרוד את הפגיעה נמוך בהרבה.

בלאנק צוטט באתר ה"דיילי טלגרף" הבריטי כמספר שהמטאוריט פגע בו כשהיה בדרכו לבית ספרו באסן שבגרמניה. "תחילה ראיתי כדור גדול של אור, ולפתע הרגשתי כאב ביד", שיחזר הנער. "שבריר שניה לאחר מכן נשמע 'באנג' עצום, כמו רעם. הרעש שבא לאחר הבזק האור היה עז כל כך שהאוזניים שלי צלצלו במשך שעות אחר כך".

"כשזה פגע בי, זה הפיל אותי במהלך המעוף (של המטאור) והמשיך לנוע מהר מספיק כדי להיקבר בתוך הכביש", הסביר.

ואכן, סמוך למקום הפגיעה התגלה מכתש ברוחב של כף רגל. מדענים שהגיעו למקום מצאו בתוך החור בכביש מטאוריט בגודל של אפון, שנלקח לבדיקות. הנער שנפגע נשמע נלהב מהאירוע עצמו, ולא רק בזכות ההזדמנות להחמיץ יום לימודים: "אני ממש אוהב מדע, והמורים שלי גילו שחלקיק המטאור שפגע בי ממש מגנטי", סיפר. בהמשך התברר שבדיקות כימיות שנערכו לאבן אישרו כי אכן נפלה מהחלל.

המקרה היחיד האחר שבו ידוע על בן אנוש ששרד פגיעה של מטאוריט אירע באלבמה שבארה"ב, בנובמבר 1954. באותו מקרה פגע חלקיק מטאור בגודל אשכולית בגג של בית, חדר דרכו, פגע בריהוט ונחת על אשה שישנה במיטתה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ