דו"ח של האו"ם: אחד מכל שישה אנשים יסבול השנה מרעב

עד סוף 2009 ייקבע שיא חדש ומפוקפק בהיקף בני האדם בעולם הסובלים מרעב, תת תזונה ועוני

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
שלמה שמיר
ניו יורק

שיעור בני האדם ברחבי העולם שידרדרו השנה לסף רעב יעלה לראשונה על 1.2 מיליארד - שיעור שיקיף שישית מאוכלוסיית העולם. לפי נתונים שכלולים בדו"ח של ארגון המזון והחקלאות של האו"ם, עד סוף 2009 ייקבע שיא חדש ומפוקפק בהיקף בני האדם בעולם הסובלים מרעב, תת תזונה ועוני.

מחברי הדו"ח טוענים כי בשנה הנוכחית 100 מיליון אנשים יותר מאשר ב-2008 ידרדרו לשפל של רעב ועוני. היקף הרעבים בעולם יגדל השנה ב-11%, ורובם הגדול מתגורר בארצות מתפתחות.

"המצב הנוכחי של התפשטות הרעב והעוני לא יכול להשאיר אותנו אדישים", אמר מנכ"ל הארגון, ג'ק דיוף. "משבר הרעב השקט", אמר, "מאיים על היציבות והשלום בעולם".

מחברי הדו"ח טוענים כי הסיבות להתפשטות הרעב והעוני הן ההאטה הכלכלית הגלובלית והעלייה במחירי המזון בארצות רבות בעולם, ובמיוחד בארצות מתפתחות. כמו כן, ירידה ברמת ההכנסה האישית יחד עם גידול באבטלה חסמו לבני אדם עניים את הנגישות למצרכי מזון.

אנשים המתגוררים בבמרכזים אורבניים צפוים לסבול יותר מחרפת רעב, וזאת בגין האבטלה הגוברת והירידה בהיקף השקעות חוץ שתחריף את האבטלה. ואולם גם האוכלוסיה המתגוררת באזורים חקלאיים תסבול, משום שמיליוני בני אדם שהיגרו לערים הגדולות חוזרים לכפרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ