בארה"ב טוענים: רם עמנואל הוא ראש הסגל החזק ביותר זה שנים

על פי הדיווחים, עמנואל מעורב באופן אישי בטיפול בכל האתגרים העומדים בפני הממשל החדש

נטשה מוזגוביה
ארה"ב
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נטשה מוזגוביה
ארה"ב

לאחר שבעה חודשים בתפקיד ראש הסגל של הנשיא אובמה, פסקו אתמול פרשני הניו יורק טיימס כי רם עמנואל הוא ראש סגל הבית הלבן המשפיע ביותר "זה שנות דור". על פי הדיווחים, עמנואל מעורב באופן אישי בטיפול בכל האתגרים העומדים בפני הממשל החדש, מקידום רפורמת הבריאות בקונגרס, דרך המלחמה באפגניסטאן ותהליך השלום במזרח התיכון וכלה במינויים והזמנות לאירועי הבית הלבן.

רם עמנואל, לא סחבק. מנהיג

הפרשנים כותבים כי אם תצליח האסטרטגיה של עמנואל, שמתאפיינת בפעילות ענפה במגוון תחומים בו-זמנית - הוא יוכל לקצור את הפירות יחד עם הנשיא. ואולם אם היא תיכשל, הם מזהירים (ויש לזכור כי המצב הנוכחי אינו מזהיר - הפופולריות של הנשיא דועכת, המלחמה באפגניסטאן מדשדשת והגירעון תופח), עמנואל יהיה אחראי גם לכישלון.

מבחינת התנהלותו האישית, עמנואל דבק באובססיה שלו לסדר: הוא קם ב-5 בבוקר, מנהל שיחות טלפוניות קצרות עם כ-50 בני אדם ביום, שולח מאות אי-מיילים (חלקם כוללים רק מלה אחת או שתיים), דורש מהלשכות השונות בבית הלבן להגיש לו דו"חות שבועיים ומחזיר אותם עם הערות ומצליח לתחזק קשרים עם אנשי עסקים בכירים ולוביסטים.

עמנואל לא נחשב לידיד הקרוב של הנשיא, ולא מקבל בהכרח הזמנה לבלות עם אובמה סוף שבוע בקמפ דיוויד. לקח לו גם זמן ללמוד להסתדר עם חלק מאנשים שבאו מהקמפיין. ואולם הוא יודע גם להפגין גמישות ולנהל משא ומתן - אם, כמובן, מדובר באנשים מספיק חשובים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ