מגישה טרנסג'נדרית בטלוויזיה ההודית מקווה לסייע לבני "המין השלישי"

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

מנחת תוכנית האירוח ההודית החדשה "איפאדיקו רוז" ("שלך, רוז"), האמורה להפוך לתשובה ההודית לאופרה וינפרי, לבשה את הסארי שלה וחיפשה בעיניה את הסטייליסט כדי לקבל את אישורו. "מאוד נשית. את מדהימה, כמו אלה", אמר לה והסביר: "הסארי הוא פריט הלבוש הכי מחמיא. הוא מסתיר כתפיים גבריות, מסיח את תשומת הלב מהצוואר הגברי".

לבישת הסארי הופכת להליך מורכב אפילו לידיים מנוסות והיא חשובה במיוחד בשביל רוז, שנקראה בעבר ראמש ונקאטסאן. אמה מעולם לא לימדה אותה כיצד ללבוש סארי וכיום היא אף מסרבת לראות אותה לובשת אחד כזה.

כשתשודר לקראת סוף החודש לקהל של עד 64 מיליון בני אדם במדינת המחוז הדרומית טאמיל נדו, "איפאדיקו רוז" צפויה לחולל סנסציה: לראשונה בהיסטוריה הטלוויזיונית של המדינה מארח התוכנית הוא טרנסקסואל: רוז, בת 28, היא מעצבת אתרי אינטרנט לשעבר ובעלת תואר שני בהנדסה ביו-רפואית. לפני ארבע שנים החלה ללבוש אך ורק בגדי נשים, אך כיום היא עדיין מחכה שמשפחתה והחברה בכלל יידעו כיצד לקבל אותה.

"טרנסג'נדרים בהודו נתפשים כבלתי מוסריים ושטניים", אומרת רוז. "אני מתכוונת לשבור את הדימוי הזה על ידי כך שאוכיח כמה אני רהוטה, אינטליגנטית ואולי דומה גם לנערה מהבית השכן. מדובר בהתקדמות משמעותית. היו כבר טרנסקסואלים ששיחקו בסרטים הודיים, אך תמיד כמטרה לגיחוך או כטיפוסים הרעים. זאת הפעם הראשונה בהיסטוריה של הטלוויזיה ההודית שטרנסג'נדרית הופכת לעוגן של תוכנית".

התוכנית, כך היא מקווה, תתחיל לקרב את קהילת הטרנסקסואלים בהודו, בני כת ההיג'רה, לזרם המרכזי של החברה ההודית. לבני הכת יוחס תפקיד חיובי במיתולוגיה ההודית העתיקה, אך החברה ההודית המודרנית מגלה כלפיהם פחות סובלנות. רובם מקבלים יחס מנוכר ממשפחותיהם, מתקשים למצוא עבודות רגילות ומוצאים את עצמם מקבצים נדבות או מידרדרים לזנות.

פראדיפ מילרוי פיטר, מנהל התוכניות ב"סטאר ויג'יי", ערוץ בשפה הטמילית ובבעלותה של קבוצת החדשות של רופרט מרדוק, מודה כי הוא מתוח לקראת שידור התוכנית. "אנחנו לא יודעים עד כמה יפה תתקבל התוכנית ואנחנו מחזיקים אצבעות", הוא אומר. "לשוק יש רעב לתוכניות אירוח, אבל זאת מגיעה עם הבדל. היא מאוד ניסיונית".

רוז הרחיקה את עצמה בכוונה מחברים ושכנים רק כדי להימנע מדחייה. הוריה, בני משפחה מהמעמד הבינוני, זרקו אותה מהבית לאחר שהודיעה לקבוצה של כ-40 בני משפחה - שהתאספה כדי להכריע מי תהיה כלה מתאימה בעבורה - כי אינה מתעניינת בנשים.

"השיער שלי ארוך וכבר עברתי טיפולי לייזר כדי להסיר את שיער הפנים, אבל הם עדיין מקווים שאתנהג כמו בחור", היא אומרת. תקופת מה פירנסה את עצמה במוקד טלפוני אך החוזה שלה לא חודש לאחר שהחלה להתלבש כאשה. באחרונה חזרה רוז לחיות עם הוריה, אך הלחץ להשתנות נשאר כשהיה. "הם אומרים: 'אוקיי, את טרנסקסואלית, אבל אל תתלבשי ככה ובבקשה תתחתני'". אמה של רוז עדיין מחביאה את שמלותיה ותכשיטיה כל אימת שהיא יכולה. בתגובה אומרת רוז: "אני לא מעוניינת להרתיע אנשים ולהרחיק אותם, אני רוצה להגיע ללבותיהם".

טרנסג'נדרים בהודו

בני כת ההיג'רה בהודו מונים מאות אלפי בני אדם. ההיג'רות, המכונות "המין השלישי", הם גברים שמתלבשים כנשים ושואפים לעבור סירוס מלא. יחסה של החברה אליהם אמביוולנטי: הם מעוררים כבוד אך גם חשש מפני מזל רע. מנחת הטוק-שואו הטרנסקסואלית רוז (בתצלום), מעוניינת "לשבור את הדימוי הבלתי מוסרי" של חבריה

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ