יוון חופרת תעלה ימית לאורך הגבול עם טורקיה לעצירת זרם המסתננים

תעלת ענק בעומק 7 מטרים, תתפרס על 120 ק"מ לאורך הגבול עם טורקיה, אותה מאשימה יוון באי מניעת ההסתננות לאירופה

ד-פ-א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ד-פ-א

אתונה. ממשלת יוון הודיעה על חפירת תעלת מים באורך 120 ק"מ לאורך הגבול המשותף לה ולטורקיה, במטרה לעצור את זרם המסתננים לאזור האיחוד האירופי.

בניית החפיר לאורך נהר אברוס נחשבת לאחד ממיזמי הבנייה הגדולים במדינה. רוחבו יהיה 30 מטרים ועומקו 7 מטרים. עד עתה הושלמה חפירת 14.5 ק"מ בסביבת העיר אורסטיאדה, כך דיווח היומון וימה.

מחשש שהמשבר המתמשך במדינות צפון אפריקה והמזרח התיכון יגרור גל הגירה בלתי חוקית, החליטה יוון ואיתה "פרונטקס", משמר הגבולות של האיחוד האירופי, להגביר פעולות סיור ושמירה לאורך גבולותיה ביבשה ובים.

יוון, יעד לעשרות אלפי מהגרים לא חוקיים מדי שנה, מאשימה זה זמן רב את טורקיה באי מניעת תופעת ההסתננות, ובהתעלמות מהסכם שנוסח באיחוד האירופי, ומחייב את טורקיה לקבל חזרה מהגרים לא חוקיים המגיעים משטחה.

על פי ההסכם, חייבת טורקיה לקבל חזרה כל אדם שיסתנן דרך גבולותיה אל מדינות האיחוד האירופי, בין אם הוא אזרח טורקי או אזרח מדינה אחרת שאינה חברה באיחוד האירופי, למעט מבקשי מקלט מדיני.

ממשלת יוון שוקלת לשכן את המהגרים הלא חוקיים בבתי כלא צפים ובבסיסי צבא ישנים. כ-128 אלף איש הסתננו ליוון בשנת 2010. זה שיעור ההגירה הלא חוקית הגבוה ביותר שנרשם במדינות האיחוד האירופי. ממשלת יוון הודיעה על הקמת גדר בת 12.5 ק"מ לאורך הגבול הטורקי, אולם התוכנית נתקלה בהתנגדות אנשי שמאל ופעילים למען זכויות אדם, בהם נציבות האו"ם לענייני פליטים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ