מאה עצורים נוספים בגל המהומות בלונדון

ההתפרעויות שהחלו ברובע טוטנהאם התפשטו בעיר והסקוטלנד יארד בהלם מעצמת האלימות נגדה; 35 שוטרים נפצעו

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו גרדיאן
גרדיאן

מעשי האלימות והביזה שפרצו בסוף השבוע ברובע נחשל בצפון לונדון, התפשטו בליל אמש (ראשון) לרובעים נוספים של בירת בריטניה. בעקבותיהם התבצעו מאה מעצרים חדשים, בנוסף ל 60 שכבר היו בסוף השבוע.

המהומות שהחלו ברובע טוטנהם בסוף השבוע, הרחיקו הלילה מבריקסטון בדרום עד אנפילד ואיסליגטון בצפון. בהודעה שפרסמה הבוקר, הביעה המשטרה העירונית של לונדון תדהמה מרמת "האלימות הבלתי ראויה". במהומות, שחלקן היו ככל הנראה מאורגנות ושהוגדרו בפי המשטרה "חיקוי של פעילות עבריינית", נפצעו 35 שוטרים. אי השקט בלונדון החל בעקבות הריגתו ביום חמישי של של מארק דוגאן בן 29 בידי המשטרה.

"שוטרים שבאו להשיב את הסדר על כנו בכמה מרובעי העיר, עצרו בליל אמש ובשעות המוקדמות של הבוקר יותר ממאה בני אדם; זאת בנוסף ל 61 המעצרים שכבר בוצעו במוצאי שבת וביום ראשון בבוקר", נאמר בהודעה. השוטרים מזועזעים מעוצמת האלימות נגדם, שגרמה את פציעתם של תשעה מהם, בנוסף ל 26 שנפגעו במוצאי שבת. "לא נשלים עם אלימות בלתי ראויה שכזו, ונמשיך את החקירה כדי להביא את האחראים לדין" נמסר בהודעה.

תצלומים: אי-פי רויטרס

במהומות היום הושחתו ונבזזו חנויות באנפילד טאון ושני כלי רכב הועלו באש. שוטרים רכובים על סוסים גירשו מהחנויות צעירים רעולי פנים, שחלקם היו חמושים במקלות; בניגוד לליל המהומות הקודם, נפרשו ברובעים המועדים אנשי היחידה לפיזור הפגנות במספרים גדולים, אלות וכלבים, למקרה שהמצב ייצא מכלל שליטה. עשרות צעירים השחיתו רכוש ובזזו חנויות גם בנקודות אחרות בעיר, ביניהן בלונדון סירקוס שבלב הבירה.

בתוך כך הסתייגה משפחתו של דוגאן מהמהומות וביקשה להבהיר שאינה רואה קשר בין מות יקירה לבין ההתפרעויות המטלטלות את העיר. "אני מבין שאנשים מתוסכלים וכועסים כרגע, אבל בבקשה אל תקשרו את כל זה לאחי, הוא היה אדם טוב", אמר אחיו של הצעיר שנהרג, שאון הול לרשת סקיי.

הממשלה הבריטית גינתה את הפורעים, אותם הגדירה כ "פושעים המנצלים הזדמנות". בנוסף אמרה כי האלימות, כמותה לא הייתה בלונדון שנים רבות, לא תשפיע על ההכנות לקראת האולימפיאדה שתיערך בבירה האנגלית בשנה הבאה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ