הבכיר הסורי "שחוסל" קם לתחייה: "הכל שמועות"

שר ההגנה לשעבר הופיע בטלוויזיה והכחיש דיווחים כי חוסל בגלל התנגדותו לטבח בחאמה: "אני נשאר חייל נאמן בצבא הסורי"

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

שר ההגנה הסורי המודח עלי חביב הופיע אמש (שלישי) בקטע מוקלט ששידרה הטלוויזה הרשמית הסורית. חביב, בלבוש אזרחי אמר כי מצבו הבריאותי מנע ממנו להמשיך בתפקידו במשרד ההגנה מאחר ונאלץ להתאשפז בבית החולים בעקבות מצבו הבריאותי. מטרת השידור הטלוויזיוני היתה להפריך את השמועות שחוסל על ידי כוחות הביטחון במצוותו של הנשיא בשאר אל-אסד.

חביב הגדיר את הדיווחים משלשום לפיהם פוטר מתפקידו לאחר שהתנגד לטבח בחאמה , בין היתר בעיתון א-שרק אל אווסט, כעוינים וחלק ממסע הסתה והשקר בנוגע לסיבות לסיום תפקידו. "מדובר בסיפור מצוץ מהאצבע שמטרתה לפגוע בסוריה כמדינה ריבונית ובצבאה הלאומי", אמר חביב.

השר לשעבר עלי חביב בשידור הטלוויזיה הסורית אמש. מתוך: יו-טיוב

חביב דיבר בטון נמוך והביע תמיכה ונאמנות לנשיא אסד :"אני נשאר חייל נאמן בצבא הערבי הסורי במשימתו לשמור על ריבונותה של סוריה ולשמור על הביטחון והיציבות במדינה".

על פי א-שרק אל אווסט, הדחתו נבעה מהתנגדותו לפעילות הצבאית הנרחבת בעיר חאמה, והכנסת הצבא הסורי לתוך מספר ערים ומחוזות במדינה. על פי הדיווח מאתמול בבוקר, המסתמך על מקורות דיפלומטים ערביים, הגנרל המודח התחיל לדבר על סדקים בצמרת הצבא הסורי שמקורם בדיכוי האלים של המהומות. בהמשך היום פורסמו באתרי אופוזיציה לא מוכרים כי חביב לא רק פוטר מתפקידו אלא חוסל על ידי משטר אסד.

צבי בראל | טורקיה סוללת את הדרך לתגובה צבאית בינלאומית נגד משטר אסד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ