מחקר אמריקאי: נישואים וגירושים - זה משמין

22 שנות מחקר גילו כי בשנתיים הראשונות שלאחר נישואים או גירושים עולה הסיכוי להשמנה עד כדי סיכון בריאותי

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

נישואים וגירושים גורמים לעלייה במשקל, כך על פי מחקר חדש שהוצג בארצות הברית. המחקר, שהקיף 10,071 נבדקים, מצא כי קיים סיכוי גבוה לעלות במשקל בשנתיים שלאחר הנישואים או הגירושים.

נשים שזה עתה נישאו נמצאות בקבוצת הסיכון הגדולה ביותר לעלייה משמעותית במשקל. על פי המחקר שנערך באוניברסיטת אוהיו, חלק מעליות המשקל הללו עלולות להביא לסיבוכים רפואיים.

המחקר עקב ובדק אנשים בין השנים 1986 ועד 2008 ובדק פרמטרים של שינויים במסת הגוף, יחס משקל וגובה ומצב משפחתי. החוקרים השוו את מסת הגוף ואת היחס שלה לגובה האדם בין אנשים שנישאו או התגרשו לבין אלו שנשואים שנים או שהינם רווקים. גם לאחר שהתאימו את המשתנים השונים, דוגמת בריאותו של אדם, חינוך, מצב תעסוקתי עוני ועוד, עדיין נמצאו תוצאות מובהקות.

המחקר מצביע על כך שנשואים מגדילים את הסיכוי של נשים לעלייה קלה במשקל ב-33%, וב-48% לעלייה משמעותית במשקל. גירושים לעומת זאת, מעלים את הסיכון לעלייה קלה במשקל של נשים "רק" ב-22%. אצל הגברים לעומת זאת, נישואים מגדילים את הסיכוי לעלייה קלה במשקל ב-28%, לעומת 21% לאחר גירושים.

"מדובר בשינויים משמעותיים בחייו של אדם, זה משהו שיכול לשנות את החיים לחלוטין, וכך גם את המזון שאנשים צורכים והאופן שבו הם עושים זאת", אומרת הלן ריילי, מקרן התזונה הבריטית. "יחד עם זאת, אנשים שונים מתמודדים עם זה בצורה שונה ויש כאלו שהשינויים הללו באים אצלם לידי ביטוי בצורה חיובית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ