הנשק החדש של הימין הנוצרי בארה"ב - מוזיאון נגד דרווין

יולנדה מונחה, אל פאיס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יולנדה מונחה, אל פאיס

פטרסבורג, קנטקי. המקום נראה בתחילה כמו עוד ממלכה קסומה מבית היוצר של דיסני - אולם הספרים שנמכרים בחנות המוזיאון אינם מציגים את הרפתקאותיהם של דונלד דאק וגופי. רובם חיבורים הטוענים שהעולם נברא בשישה ימים, והוא קיים רק בין ששת אלפים לעשרת אלפים שנה. האדם הופיע ביום השישי, וביום השביעי שבת אלוהים ממלאכתו. כמובן, בני האדם לא התפתחו במסגרת האבולוציה - הם נבראו בצלמו של האל.

אם המבנה והטכנולוגיה מצביעים על היותו פארק שעשועים, הרי שפסלי הדינוזאורים מזכירים דווקא מוזיאון טבע. מדובר בהכלאה מוזרה בין השניים - מוזיאון הבריאתנות, שייפתח ב-28 במאי בפטרסבורג, עיירה קטנה בקנטקי הנמצאת לא הרחק משדה התעופה החשוב של סינסינטי. 27 מיליון דולר הושקעו במיזם הזה, שאמור לשכנע מיליונים להפנות עורף למדע ולאבולוציה. במוזיאון הזה חיים דינוזאורים בשלום ובשלווה לצד בני האדם, והעולם מוסבר לפי ספר בראשית. אפשר למצוא כאן תיבת נוח בגובה 12 מטר, פלנטריום שמסביר כיצד ברא אלוהים את ערפיליות החלל, ואף סרט וידיאו שבו מוסברים ההוריקן קתרינה, מגפת האיידס, ההומוסקסואליות, הצונאמי שהיכה בדרום מזרח אסיה ותופעת הזנות - כולם כעונשים על נטישת הדת.

מקימי המוזיאון תיכננו את הכל, ולא הותירו דבר ליד המקרה. המיזם השאפתני צפוי לארח רבע מיליון מבקרים בשנה הראשונה לפעולתו, שישלמו כעשרים דולרים כל אחד בעבור הכניסה. קן האם, המייסד והנשיא של ארגון Answers in Genesis ("תשובות בספר בראשית"), רואה במוזיאון צעד חשוב במיוחד לנצרות. "איש לא הקים קודם לכן מקום שבו ניתן לבחון את ההיסטוריה שמוצגת בכתבי הקודש כשהיא משולבת במדע", מדגיש האם, אדם גבוה ומזוקן שנראה כמו אחד הנביאים מהספר האהוב עליו.

ברור, אבל מה בקשר לכך שהדינוזאורים אינם מוזכרים בכתבי הקודש? גם לכך מוצאים מייסדי המוזיאון תשובה בספר התנ"ך. "ספר בראשית מדבר בצורה כללית על חיות הארץ שנוצרו על ידי האל ביום שבו נבראו אדם וחווה". הסיסמה שכתובה בכניסה למתחם, "היכונו להאמין", אמורה כנראה להסביר את הכל.

כל עובדי המוזיאון מצטטים ללא היסוס את עקרונות הבריאתנות - שהעולם נברא בשישה ימים - ודוחים את העדויות המדעיות, לפיהן חלפו מיליוני שנות אבולוציה בטרם הפכנו למי שאנחנו. זו התמודדות בין אלוהים לדרווין. בריאה מול האבולוציה. האמונה מול ההיגיון - ומי יכול לנצח את האמונה? "מה זה הדינוזאור?", שואל מארק לוני, אחד ממקימי המיזם. "זה הסמל של חוקרי האבולוציה. אולם אנחנו עירערנו את יסודות הסמל הזה והוכחנו שהדינוזאור התקיים במקביל לאדם, שכתבי הקודש מציגים את ההיסטוריה האמיתית של העולם. השתמשנו בדינוזאורים ובבני האדם כדי להוכיח את נכונות הבריאה".

שלושה מהשואפים להיות מועמדי המפלגה הרפובליקאית בבחירות לנשיאות ארה"ב ב-2008 - סם בראונבק, מייק הוקאבי וטום טנקרדו - יסכימו עם טענתו של לוני. שלושתם הרימו ידם כאשר, במהלך עימות טלוויזיוני בשבוע שעבר, נשאלו עשרת המתמודדים בפריימריס מי מהם אינו מאמין בתיאוריית האבולוציה. אלה האנשים הרוצים להנהיג את המעצמה הגדולה בעולם, שחלק גדול מתושביה מסכימים עמם. לא פחות מ-45% מהאמריקאים מאמינים שהאל ברא את האדם לפני פחות מעשרת אלפים שנה, ואף רבים יותר רוצים שהבריאתנות תילמד בבתי הספר. ספרי הלימוד לכך כבר קיימים, וארגון Answers in Genesis מוכר אותם ב-19.99 דולר האחד.

מה תמצאו במוזיאון? דינוזאורים המוזיאון מציג בובות דינוזאורים לצד בני אדם, כמי שחיו בשלווה במקביל

תיבת נוח דגם ענק, בגובה 12 מטר, יתמוך בטענה שהמבול היה אירוע היסטורי לכל דבר

פלנטריום המתקן המשוכלל יסביר כיצד אלוהים ברא את הגלקסיות בשבוע הבריאה

סרטי הסברה לפי הסרטים, הצונאמי, האיידס וההומוסקסואליות הם עונשים על נטישת הדת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ