ירידה במספר בריתות המילה בבתי חולים בארה"ב

דו"ח ממשלתי חדש קובע כי הירידה נרשמה אחרי עשורים של מגמה הפוכה. לפי הדו"ח, הסיבה לירידה היא קיצוצים במימון ההליך הרפואי

שלמה שמיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה שמיר

מספר העושים מילה לילדיהם בבתי חולים בארה"ב פוחת והולך. כך עולה מנתונים הנכללים בדו"ח של "המרכז לבקרת מחלות ומניעתן" (CDC) בארה"ב.

הדו"ח מסתמך על שלושה מקורות מידע סטטיסטי, ובמיוחד על רישומים של בתי חולים, לפיהם מקרב 20 מיליון תינוקות שנולדו בבתי חולים בארה"ב בין השנים 2010-1999, פחות מ-12 מיליון נימולו. מבדיקת הרישומים של בתי חולים עולה כי שיעור התינוקות שנימולו בשנת 2008 עמד 56.9%, לעומת 62.5% בשנת 1999.

לאחר עשורים אחדים שבהם נרשמה עלייה מתמדת במספר במילת תינוקות שנולדו בבתי חולים בארה"ב, בתחילת העשור האחרון התחילה להסתמן ירידה במספר המילות.

מחברי הדו"ח מציינים כי ייתכן ומקורות המידע שעמדו לרשותם הפחיתו מהיקף מילת התינוקות בארה"ב משום שמקורות אלה לא הביאו בחשבון את המילות מחוץ לכותלי בתי חולים. לדוגמה, הנתונים אינם כוללים את מספר בריתות המילה של תינוקות יהודיים, שרובם המכריע נעשות על ידי מוהלים מחוץ לבתי חולים בטקסים משפחתיים.

לדברי מחברי הדו"ח, הסיבה המרכזית לירידה בשיעור המילות בבתי חולים בארה"ב היא הקיצוצים בדמי הביטוח שנעשו בשנים האחרונות. שיעורי המילות בבתי חולים במדינות בארה"ב שבהן הביטוח מכסה את הוצאות הברית היו גבוהים ב-24% מבתי חולים במדינות שהביטוח הוגבל.

מחברי הדו"ח חזרו והזכירו ממצאים שלפיהם מילה מפחיתה באופן משמעותי את הסיכונים להידבק באיידס כתוצאה ממגע מיני.

לפני כחודשיים חסם בית משפט בקליפורניה ניסיון להביא למשאל עם הצעה לאסור על עריכת ברית מילה בסן פרנסיסקו. השופטת לורטה ג'ורג'י קבעה שהחוק המציע לאסור ביצוע ברית מילה בבנים סותר חוק מדינה הקובע שהליכים רפואיים הם בסמכות רשויות המדינה, ולא בסמכותה של הרשות המקומית. "אין כל תועלת בהכללת תקנה שלא יהיה לה מקום במשאל מחמת חוסר תקיפותה", כתבה ג'ורג'י. במקביל הורתה השופטת על יושב ראש ועדת הבחירות של סן פרנסיסקו למחוק את התקנה השנויה במחלוקת מהמשאל, שהיתה הופכת את העיר ליישוב הראשון בארצות הברית שמקיים הצבעה בסוגיית ברית המילה בקטינים.

ההחלטה לכלול את הצעת החוק במשאל התקבלה בחודש מאי לאחר שאזרחים הצליחו לאסוף את מספר החתימות הנדרש לשם כך; לו התקבלה, היתה ברית המילה הופכת לעברה שהעונש המרבי בגינה היה קנס של 1,000 דולר או שנת מאסר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ