הארץ
הארץ

על פי דיווחים שונים שיירות צבאיות מלוב המונות מעל 200 רכבים חמושים חצו את הגבול לניז'ר. בורקינה פאסו, מדינה במערב אפריקה הגובלת עם ניז'ר, הציעה לקדאפי מקלט מדיני בתחומה.

קדאפי. תצלום: אי-פי

מקורות צבאיים בצרפת וניז'ר טוענים שהשיירות חצו את הגבול לניז'ר ביום שני, והגיעו לעיר אגאדז בצפון המדינה. בדיווחים נאמר כי בשיירה היו בין 200 ל-250 רכבים חמושים ועליהם נאמניו של קדאפי מצבא הדרום של לוב, מלווים בידי צבא ניז'ר. ככל הנראה החמושים חצו את הגבול מלוב לאלג'יריה, ומשם המשיכו אל ניז'ר.

על פי מקור צבאי צרפתי, מועמר קדאפי ובנו סאיף אל אסלם שוקלים הצטרפות לשיירות בדרכם אל בורקינה פאסו, מדינה במערב אפריקה שגובלת בניז'ר והציעה לקדאפי ומשפחתו מקלט מדיני בתחומה. המקור הוסיף כי קיימת אפשרות שהגנרל עלי חאנה, מפקד הכוחות הדרומיים, נמצא אף הוא בניז'ר לא רחוק מהגבול עם לוב. במקביל מסרו בכירי ממשל בניז'ר כי ראש גדודי הביטחון של קדאפי, מנסור דאו, חצה את הגבול לניז'ר ביום ראשון.

בשבוע שעבר אישר משרד החוץ של אלג'יריה כי כמה מבני משפחתו של קדאפי נמלטו למדינה. הנמלטים הם בניו של קדאפי, מוחמד וחניבעל, רעייתו ספיה ובתו עיישה. על פי הדיווחים בכלי התקשורת ערביים, אלג'יריה עדכנה את מועצת המורדים ואת מזכ"ל האו"ם בקליטת בני המשפחה. עם זאת, אלג'יריה התחייבה להסגיר את קדאפי לבית הדין הבינלאומי בהאג אם הוא יימלט לתחומה.

כתבות מומלצות

ליברמן בישיבת סיעת ישראל ביתנו, אתמול

כולם יודעים מה ליברמן רוצה, אבל איש לא יודע מה הוא באמת רוצה

לוקה

הלילה הגדול בקריירה של דונצ'יץ' היה התגשמות הסיוט של פופוביץ'

פינת האוכל על 
רקע ציורים של דני קרוון ובורלה מרקס

"במקום תחתונים קנינו אמנות". ביקור בביתו של אדריכל נוף

זוג ישראלי בדרך לחופה

האובססיה הישראלית שמתגלה תחת אש ועוד 9 המלצות של עורך "הארץ"

ליאו מסי, אמש בבלומפילד

בפסטיגל של אוהדי הכדורגל היה חסר ניצוץ. עד הדקה ה-84

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ